Σεροπιάν: «Παιδαριώδες λάθος στο πρώτο γκολ»

Στα λάθη των παικτών του στάθηκε ο Μουράτ Σεροπιάν μετά τη βαριά ήττα της Ερμιονίδας από την Επισκοπή (4-1) στο παιχνίδι του Σαββάτου (21/02).

«Δεχθήκαμε ένα πρώτο γκολ από παιδαριώδες λάθος. Παρ’ όλα αυτά, στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε την υπεροχή, έστω και με 10 παίκτες. Με τις αλλαγές μας, καταφέραμε να φέρουμε τον αντίπαλο σε δύσκολη θέση. Όμως, είχαμε ρισκάρει αρκετά και το 3ο γκολ στην ουσία, «τέλειωσε» το ματς. Δεν είχαμε την αντοχή στο να πιέσουμε κι άλλο», είπε αρχικά ο προπονητής της Ερμιονίδας.

Στη συνέχεια, πρόσθεσε: «Πλέον έχουμε δύσκολα παιγνίδια μπροστά μας και θα πρέπει να πάμε να κερδίσουμε μέσα στα Ψαχνά. Συγχαρητήρια στην ομάδα της Επισκοπής. Ήταν μια μεγάλη νίκη αυτή που πέτυχε».

Τέλος, σχολίασε: «Η Επισκοπή που εγώ είδα αυτή τη φορά, ήταν πιο συγκεντρωμένη και με πιο ξεκάθαρους στόχους. Μας έδωσε χώρους κι εκμεταλλεύθηκε τα λάθη μας και τις λεπτομέρειες. Σίγουρα είναι μια αλλαγμένη ομάδα και έχει την τύχη με το μέρος της για να σωθεί».

Άρσεναλ: Επικό fail οπαδών της - Πήγαν σε ξενοδοχείο να ενοχλήσουν τη Σίτι αλλά έλειπε η αποστολή
Τελικός Conference League, Ολυμπιακός – Φιορεντίνα: «Αν σκοράρω δεν θα πανηγυρίσω», είπε ο Γιόβετιτς
Ολυμπιακός - Φιορεντίνα: Δρακόντια μέτρα στην OPAP Arena - Πώς θα μετακινηθούν οι φίλαθλοι
Conference League: Φιλαδέλφεια «ώρα μηδέν» - Europol, ΕΥΠ, ΕΛΑΣ, ISIS και... Ολυμπιακός