Άντεξε στο φινάλε η Καρδίτσα, 4-3 στην Κρανούλα

Αν κι έδειχνε να έχει… καθαρίσει το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο, η Αναγέννηση Καρδίτσας κινδύνεψε να γίνει «θύμα» ανατροπής από τη γηπεδούχο Δόξα Κρανούλας.

Η ομάδα του Σάκη Θεοδοσιάδη ήταν καταιγιστική στο πρώτο ημίχρονο στην Κρανούλα και προηγήθηκε 2-0 χάρη στα γκολ των Σουμέλα από το 22’ και του Αθανασιάδη από το 45’ του αγώνα. Με το ξεκίνημα του δεύτερο ημιχρόνου ο Μπουντούρης στο 51’ έκανε το 0-3’ και το ματς έδειχνε να έχει «τελειώσει». Το τέταρτο γκολ για την Αναγέννηση Καρδίτσας ήρθε και πάλι από τον Σωκράτη Μπουντούρη, με εκτέλεση φάουλ στο 68’ και κάπου εκεί φάνηκαν να… ξυπνούν οι γηπεδούχοι.

Ο Γκέκας στο 70’ μείωσε το σκορ ενώ στο 78’ η Κρανούλα κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Παπαβασιλείου για το 2-4. Το γκολ του Γκοτζιά στο 80’ έκανε το 3-4 και έβαλε… φωτιά στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς, χωρίς όμως τελικά να αλλάξει κάτι και να ολοκληρωθεί η τιτάνια προσπάθεια που έκαναν οι παίκτες της Δόξας για ανατροπή. Έτσι, η ομάδα της Καρδίτσας πήρε το τρίποντο κι έφτασε στους 34, δυο μόλις πίσω από τον πρωτοπόρο Απόλλωνα Καλαμαριάς. Η Δόξα Κρανούλας από την πλευρά της έμεινε στους 14 και τη δέκατη θέση της βαθμολογίας…

ΔΟΞΑ ΚΡΑΝΟΥΛΑΣ: Σαλαγιάννης, Ηλίας (55' Γκέκας), Σωτήρης, Παπαβασιλείου, Γιαννούσης, Καρπούζης, Νάνος, Τσουμάνης, Γκόλιας, Βασιλείου, Γκοτζιάς.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Σιαράβας, Σάββας, Οικονόμου, Σουμέλας, Ρόβας, Γήτας, Γκουγκούδης, Ν. Γκόλιας, Φλιούκας, Μπουντούρης, Αθανασίαδης (72' Κρανιώτης).

Με Χουάντσο και Γκραντ το Ηρακλής-Πανιώνιος
Άρης - ΠΑΟΚ: Πορεία χιλιάδων οπαδών - Ισχυρές αστυνομικές δυνάμεις σε όλη την πόλη (vid+pics)
Ατρόμητος: Το «αντίο» του Τζαβέλλα στην Εθνική Ελλάδας και το μήνυμα των Περιστεριωτών
Άρης - ΠΑΟΚ, Τόμας Κεντζιόρα: «Θέλουμε να είμαστε πρωταθλητές»