Νίκησε (1-0) ΑΕΠ Ηρακλή ο Πιερικός

Με γκολ του Κόιτς ο Πιερικός επικράτησε της ΑΕΠ Ηρακλής 1-0 σε φιλική αναμέτρηση.

Παιχνίδι δοκιμών ήταν αυτό της Πέμπτης (31/05) στην Κατερίνη μεταξύ του Πιερικού και της ΑΕΠ Ηρακλής. Ο υπηρεσιακός προπονητής των γηπεδούχων, Τάσος Ιωαννίδης και ο τεχνικός των φιλοξενούμενων, Γιώργος Στράντζαλης έδωσαν χρόνο σε νεαρούς και σε αρκετούς υπό δοκιμή και έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα ενόψει της νέας σεζόν.

Ο Πιερικός επικράτησε 1-0 με γκολ που σημείωσε στο 39' ο Κόιτς.

Πιερικός: Συμεωνίδης, Λαζαρίδης, Κωτσιόπουλος, Νίκου, Χατζηησαΐας, Κόιτς, Παπαδόπουλος, Μιχαηλίδης, Σιδηρόπουλος, Τσαουσίδης. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Τσιντώτας, Καρτσαμπάς, Ζανέτας, Σεχολάρι, Τσικαδέρης, Βραχνός, Παπατόλιος.

Ηρακλής: Παπανικολάου, Σαββίδης, Παπαστεριανός, Πιτσόκος, Λιόλιος, Ηλίας, Νατσιόπουλος, Οικονόμου, Φεντάνης, Κυβρακίδης, Πελεβάνης. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Λούγκος, Λαβιδάς, Θώριαν, Γερασίμου, Καμηλάλης, Ίτσιος και Κωφός.

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50