Πολύ... σκληρός για να πεθάνει ο Οδυσσέας!

Τη νίκη με 2-0 πήρε ο Οδυσσέας Αναγέννησης Σερρών κόντρα στον αδιάφορο Τηλυκράτη, παίρνοντας ακόμα μία ευκαιρία για να διεκδικήσει σε αγώνα μπαράζ την παραμονή του στην κατηγορία.

Ο Οδυσσέας Αναγέννησης απέδειξε για ακόμα μια χρόνια πως είναι πολύ δυσκολοκατάβλητη ομάδα. Η ομάδα του Νίκου Κουζουτζίδη κέρδισε 2-0 τον Τηλυκράτη Λευκάδας με γκολ των Τάτσιου και Κεφαλά και μετά την βαριά ήττα της Ηράκλειας στον Βόλο, θα διεκδικήσουν σε αγώνα μπαράζ την 10η θέση που οδηγεί σε play out με τον 9ο του Νοτίου ομίλου που είναι η Προοδευτική.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν καταγράφηκαν πολλές ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες, όμως στο δεύτερο ημίχρονο ήταν όλο το... ζουμί!

Ο Τάτσιος πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 54΄ και στο 67΄ σκόραρε έβαλε την ομάδα του μπροστά στο σκορ! Ο Σταυράκης δε συγκράτησε τη μπάλα μετά από εκτέλεση φάουλ του Κεφαλά και έτσι ο Τάτσιος από κοντά με κεφαλιά άνοιξε το σκορ!

Στις καθυστερήσεις του ματς, ο Κεφαλάς διαμόρφωσε το τελικό 2-0, με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή.

ΟΔYΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ: (Ν.Κουζουτζίδης) Σαμουηλίδης, Λαμπερνάκης, Ζάντσιος, Καρυπίδης, Χατζάκος, Μπάκανος, Δελής (54’ Τάτσιος), Κεφαλάς, Ξανθόπουλος (90’ Χουρουζίδης), Μαγκανάς, Τσελεμπής.

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ(Γ.Παντζιαράς) Σταυράκης, Καταγής, Πουταχίδης, Ρούσης, Ιασωνίδης, Αχείμαστος (76’ Κόκκαλης), Θανέλλας, Κατσίκης, Παπανίκου, Συμελίδης, Καραγιαννίδης.

Παναθηναϊκός AKTOR: Προπονήθηκε στη Stark Arena
Super League 2: Η Athens Kallithea είναι με το… ένα πόδι στη «μεγάλη» κατηγορία
Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Επίσημο! Στις 25 Μαΐου στο Πανθεσσαλικό το Παναθηναϊκός – Άρης