Μπαξεβάνος: «Ήμασταν πολύ λίγοι...»

Εκτός παιχνιδιού στο πρώτο 20λεπτο ήταν ο Απόλλων Καλαμαριάς σύμφωνα με τον Σπύρο Μπαξεβάνο και μοιραία γνώρισε την ήττα από τη Νίκη Βόλου.

Ο προπονητής των Πόντιων παραδέχτηκε την ανωτερότητα των αντιπάλων, τονίζοντας ότι οι παίκτες της Νίκης Βόλου είχαν τη δύναμη και την παλικαριά που χρειάζονταν σε αυτό το παιχνίδι, ενώ υπογράμμισε ότι ο Απόλλων Καλαμαριάς ήταν πολύ λίγος. Τέλος, ανέλαβε την ευθύνη της ήττας. Αναλυτικά οι δηλώσεις του Σπύρου Μπαξεβάνου:

«Είμαι στενοχωρημένος από το αποτέλεσμα, όμως ακόμη πιο πολύ από την εμφάνιση. Στα πρώτα 20 λεπτά δεν μπήκαμε καν στον αγωνιστικό χώρο, ήμασταν λίγοι. Δεχθήκαμε το γρήγορο γκολ. Όταν παίζεις τέτοια παιχνίδια που “καίνε” απέναντι σε μία πολύ καλή ομάδα και σε δυνατό κόσμο, δεν πρέπει να έχεις μόνο ποιότητα, θέλει δύναμη και παλικαριά. Αυτά τα είχαν οι παίκτες της Νίκης Βόλου. Ήμασταν πολύ λίγοι. Μετά το πρώτο 20λεπτο ελέγξαμε και κόντρα στη ροή του παιχνιδιού δεχθήκαμε και το δεύτερο γκολ, που για εμένα εκεί τελείωσε το παιχνίδι.

Στο δεύτερο ήταν δύσκολο για την ομάδα μου να αντιδράσει. Δεν παίχθηκε πολύ ώρα ποδόσφαιρο, παρά μόνο 10-15 λεπτά. Σημασία έχει ότι η Νίκη πήρε άξια τους τρεις βαθμούς.

Την ευθύνη για την ήττα την αναλαμβάνει ο προπονητής. Να σκύψουμε τα κεφάλια και να δούμε τι δεν κάναμε σε αυτό το παιχνίδι και να το κάνουμε στο επόμενο με τον Ηρακλή. Να μπορέσουμε να διεκδικήσουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε».

Στην Basket League ο Πανιώνιος, πήρε τη ματσάρα με τον Ηρακλή!
Λίβερπουλ: Συγκλονιστική υποδοχή στον Γιούργκεν Κλοπ για το τελευταίο του ματς (vid)
Συλλαλητήριο οπαδών του Παναθηναϊκού και πορεία στην Αλεξάνδρας– Επεισόδια κοντά στο γήπεδο
Άρης - ΠΑΟΚ: Συγκέντρωση οπαδών έξω από το ξενοδοχείο του Δικέφαλου - Στα μπαλκόνια οι παίκτες (vid)