Premier League: Buzzer beater... Champions League η Νιουκάστλ στην έδρα της Νότιγχαμ

Νότιγχαμ και Νιουκάστλ ήθελαν τη νίκη για διαφορετικούς λόγους η καθεμία, ωστόσο, στο τέλος αυτοί που πανηγύρισαν ήταν οι φιλοξενούμενοι που έφυγαν με την τεράστια νίκη από το «Σίτι Γκράουντ» με 2-1, στην αναμέτρηση με την οποία άνοιξε η «αυλαία» της 28ης αγωνιστικής της Premier League.

Ο διεθνής με την Εθνική Σουηδίας, Αλεξάντερ Ισακ, με δύο γκολ στις καθυστερήσεις των δύο ημιχρόνων, έβαλε την «υπογραφή» του στο ματς κι έφερε τους «ανθρακωρύχους» ακόμη πιο κοντά στο στόχο τους, που δεν είναι άλλος από την έξοδο στο Champions League της επόμενης περιόδου.

Η Φόρεστ παρέμεινε στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας και συνεχίζει τον αγώνα της για την παραμονή, γνωρίζοντας απόψε την πρώτη εντός έδρας ήττα στο πρωτάθλημα μετά από 9 αγώνες (είχε 4-5-0).

Τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 28ης αγωνιστικής στην Premier League:

Σαουθάμπτον 22

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ