Premier League: Δεν τα παρατάει η Άρσεναλ!
EPA/Andrew Yates

Premier League: Σπουδαίο «διπλό» στην έδρα της Άστον Βίλα με δύο γκολ στις καθυστερήσεις για την Άρσεναλ που επικράτησε 4-2.

Τεράστιας σημασίας νίκη στο «Βίλα Παρκ» πήρε η Άρσεναλ. Οι «κανονιέρηδες» μέχρι το 3ο λεπτό των καθυστερήσεων για την 24η αγωνιστική της Premier League, ήταν στο 2-2. Όμως δύο τέρματα στον έξτρα χρόνο, χάρισαν τεράστια νίκη με 4-2 στην ομάδα του Αρτέτα, που επέστρεψε στην μοναξιά της κορυφής.

Η ομάδα του Μπέρμιγχαμ άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Γουότκινς, για να ισοφαρίσει η Αρσεναλ με τον Σάκα (16'). Οι γηπεδούχοι μπήκαν ξανά μπροστά στο σκορ με τον Κουτίνιο (31'), για να ισοφαρίσουν πάλι οι «κανονιέρηδες» με τον Ζιντσένκο στο 61ο λεπτό.

Οι δύο ομάδες έχασαν αρκετές ευκαιρίες και ενώ όλα έδειχναν πως δεν θα άλλαζε το σκορ, στις καθυστερήσεις ο Ζορζίνιο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, χαρίζοντας τη σπουδαία νίκη στην ομάδα του! Ο Μαρτινέλι διαμόρφωσε το τελικό 4-2 στο έβδομο λεπτό του έξτρα χρόνου.

Έτσι η Άρσεναλ ανέβηκε στους 54 βαθμούς και είναι στο +3 απ’ την Μάντσεστερ Σίτι. Η Άστον Βίλα έμεινε στους 28 στη μέση της βαθμολογίας.

Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ