La Liga: Ο Λάρσεν «έσωσε» τον βαθμό για τη Θέλτα

Η έμπνευση του Κάρλος Καρβαλιάλ να περάσει στο γήπεδο ως αλλαγή τον Γιόργκεν Στραντ Λάρσεν στο 64ο λεπτό του αγώνα με τη Βιγιαρεάλ αποδείχθηκε καθοριστική, καθώς ο 22χρονος Νορβηγός επιθετικός ισοφάρισε σε 1-1 για τη Θέλτα τέσσερα λεπτά αργότερα (68') κι «έσωσε» το βαθμό για την ομάδα του Βίγο στο εναρκτήριο παιχνίδι της 17ης αγωνιστικής της La Liga.

Τα «κίτρινα υποβρύχια» είχαν προηγηθεί στο 15' με τον Μορένο, όμως δεν είχαν καθόλου καλή εικόνα μετά το 20λεπτο και συμβιβάστηκαν με την ισοπαλία, μετά από τρεις σερί νίκες, παραμένοντας ωστόσο, σε... τροχιά Champions League.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το πρόγραμμα της 17ης αγωνιστικής της La Liga:

Θέλτα-Βιγιαρεάλ 1-1 (68΄ Λάρσεν - 15΄ Μορένο)