La Liga: Χαμένη ευκαιρία για Σοσιεδάδ

La Liga: Οι απώλειες Μπιλμπάο και Ατλέτικο Μαδρίτης δεν είχαν αντίκρισμα για την Σοσιεδάδ που έμεινε στο 1-1 με τη Βαλένθια στην έδρα της.

Τη δυνατότητα να βρεθεί μόνη στην τρίτη θέση της Primera Division, είχε η Ρεάλ Σοσιεδάδ κυρίως μετά τις απώλειες για Μπιλμπάο και Ατλέτικο Μαδρίτης. Όμως οι Βάσκοι τα κατάφεραν να επικρατήσουν της Βαλένθια για την 13η αγωνιστική, με το 1-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Οι γηπεδούχοι με αυτογκόλ του Γκιλαμόν προηγήθηκαν μόλις στο 10ο λεπτό. Όμως επτά λεπτά μετά ο Ελουστόντο αποβλήθηκε, αναγκάζοντας την Σοσιεδάδ να παίξει με παίκτη λιγότερο για πάνω από 70 λεπτά.

Η Βαλένθια εκμεταλλεύτηκε το γεγονός και ισοφάρισε με τον Λίνο στο 25’. Μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι κι έτσι η ισοπαλία στέλνει τη Σοσιεδάδ στους 23 βαθμούς και τη Βαλένθια στους 16.

Μαρία Αριστοτέλους: Βγαίνει νικήτρια στην τεράστια μάχη της
O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!