La Liga: Οσασούνα με το βλέμμα στην Ευρώπη

La Liga: Την 6η νίκη της πέτυχε η Οσασούνα επικρατώντας 2-0 της Βαγιαδολίδ με χαρακτηριστική άνεση και συνεχίζει να είναι στα ψηλά «στρώματα» της βαθμολογίας.

Μία απ’ τις πιο σταθερές και «δεμένες» ομάδες στην Primera Division, είναι η Οσασούνα. Η ομάδα της Παμπλόνα φιλοξένησε για τη 12η αγωνιστική τη Βαγιαδολίδ και δε δυσκολεύτηκε καθόλου να επικρατήσει με 2-0. Ανεβαίνοντας στην 6η θέση της βαθμολογίας, πετυχαίνοντας την 6η νίκη της στο Πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στο 13ο λεπτό και ο Εζέκιελ Άβιλα ήταν αυτός που ανέλαβε την ευθύνη, ανοίγοντας το σκορ. Έξι λεπτά μετά ουσιαστικά κρίθηκαν τα πάντα, όταν ο Μόι Γκόμεζ διαμόρφωσε το 2-0. Μέσα σε ένα εικοσάλεπτο είχε γίνει η δουλειά για την Οσασούνα, που διαχειρίστηκε και κράτησε το σκορ μέχρι τέλους.

Πλέον η ομάδα της Παμπλόνα έχει 20 βαθμούς και βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας. Δείχνοντας πως φέτος έχει το βλέμμα στην Ευρώπη. Η Βαγιαδολίδ απ’ την άλλη, έμεινε στους 14 και είναι στη μέση της βαθμολογίας.

Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι
Χαμός στο NBA: Ο αδερφός του Γιόκιτς έριξε μπουνιά σε θεατή στο Νάγκετς – Λέικερς (video)
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Προπονήθηκαν Γκατσίνοβιτς, Στάνκοβιτς, πριν το ντέρμπι κορυφής στη Super League
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 1 της σειράς των playoffs της Euroleague