La Liga: Νίκες για Μπέτις και Σοσιεδάδ

La Liga: Χωρίς να εντυπωσιάσουν, Μπέτις και Σοσιεδάδ επικράτησαν με το ίδιο σκορ (2-1) κόντρα σε Τζιρόνα και Εσπανιόλ.

Ανατροπή χρειάστηκε να κάνει η Ρεάλ Μπέτις για να επικρατήσει της Τζιρόνα με 2-1. Η ομάδα της Ανδαλουσίας θεωρητικά θα είχε εύκολο έργο στο «Μπενίτο Βιγιαμαρίν», όμως η ομάδα του Μίτσελ αποδείχθηκε σκληρό καρύδι.

Ο Αμάου στο 7ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, αλλά δεν κράτησε πολύ. Στο 15’ ο Μπόρχα Ιγκλέσιας μετέτρεψε σε γκολ το πέναλτι που κέρδισαν οι γηπεδούχοι. Επτά λεπτά μετά αποβλήθηκε ο Μίτσελ που είναι προπονητής στην Τζιρόνα.

Ξανά ο Μπόρχα Ιγκλέσιας ήταν αυτός που λύτρωσε την Μπέτις. Με γκολ στο 71’ διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Η ομάδα της Ανδαλουσίας έχει πλέον 15 βαθμούς και είναι στην 3η θέση. Η Τζιρόνα έμεινε στους 7.

Με το ίδιο σκορ επικράτησε και η Ρεάλ Σοσιεδάδ της Εσπανιόλ. Οι Βάσκοι προηγήθηκαν με τον Σόρλοθ στο 17’, ενώ δύο λεπτά μετά ο Εξπόζιτο ισοφάρισε το ματς. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 29’ ο Μέντες.

Οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στους 10 βαθμούς, ενώ η Εσπανιόλ έμεινε στους 4.

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague
Δ. Γιαννακόπουλος: Επέστρεψε στο ΟΑΚΑ και γνώρισε την αποθέωση!