Serie A: Πρώτη νίκη για Λέτσε

Serie A: Η Λέτσε έκανε σημαντικό «διπλό» στην έδρα της Σαλερνιτάνα (2-1) και αυτή ήταν η πρώτη της επικράτηση στο φετινό Καμπιονάτο.

Η Σαλερνιτάνα προερχόταν απ’ την ισοπαλία στην έδρα της Γιουβέντους. Είχε τον ενθουσιασμό, έπαιζε στην έδρα της, αλλά υπολόγιζε χωρίς τη «δίψα» της φιλοξενούμενης Λέτσε. Η οποία και επικράτησε 2-1 παίρνοντας σπουδαίο «διπλό» στο πρώτο ματς της 7ης αγωνιστικής του Καμπιονάτο.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους. Στο 43’ για την ακρίβεια, ο Σισέι έκανε το 0-1. Η Σαλερνιτάνα ισοφάρισε με αυτογκόλ του Γκονζάλες στο 55ο λεπτό. Όμως η Λέτσε σκόραρε ξανά σε καθοριστικό σημείο.

Συγκεκριμένα στο 83ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το γκολ που τους χάρισε την πρώτη τους φετινή νίκη. Η Σαλερνιτάνα έμεινε στους 7 βαθμούς, ενώ η Λέτσε ανέβηκε στους 6.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής στη Serie A έχουν ως εξής:

Σαλερνιτάνα-Λέτσε 1-2