Serie A: Με χαρακτήρα πρωταθλήτριας η Μίλαν (Video)

Serie A: Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο καθώς ισοφαρίστηκε ενώ είχε παίκτη λιγότερο, αλλά η Μίλαν έφυγε με τη νίκη απ’ την έδρα της Σαμπντόρια (2-1).

Κορυφή «έπιασε» ξανά η Μίλαν που ισοβαθμεί με τη Νάπολι. Οι «ροσονέρι» επικράτησαν για την 6η αγωνιστική του Καμπιονάτο στην έδρα της Σαμπντόρια. Σε ένα ματς που μόνο εύκολο δεν ήταν, αλλά έδειξε τον χαρακτήρα της ομάδας του Πιόλι.

Ο Μεσίας στο 6ο λεπτό ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους Μιλανέζους. Όμως η συνέχεια δεν ήταν τόσο καλή γι’ αυτούς. Στο 47’ ο Ράφαελ Λεάο αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη, αφήνοντας σχεδόν για όλο το ημίχρονο με παίκτη λιγότερο την ομάδα του. Σα να μην έφτανε αυτό, ο Τζούρισιτς στο 57’ έκανε το 1-1.

Όμως η Μίλαν δεν πτοήθηκε. Στο 67’ κέρδισε πέναλτι και ο Ζιρού το μετέτρεψε σε γκολ. Σκορ που κράτησαν οι «ροσονέρι» και έφτασαν τους 14 βαθμούς. Τη στιγμή που η Σαμπντόρια έχει 2.

Μόντσα 0

NBA: Break στο Ντένβερ η Μινεσότα με «ιπτάμενο» Άντονι Έντουαρντς (vid)
Πάσχα γεμάτο μπάλα με ντέρμπι Λίβερπουλ – Τότεναμ και Ρόμα - Γιουβέντους
Στο κλειστό των Άνω Λιοσίων το φάιναλ φορ της Elite League
Ο Τζο Μπαίντεν θα τιμήσει την Κέιτι Λεντέκι με το Προεδρικό Μετάλλιο της Ελευθερίας