Serie A: Τεσσάρα η Νάπολι, ισόπαλο το Έμπολι-Φιορεντίνα (Videos)
twitter / @sscnapoli

Serie A: Καταιγιστική η Νάπολι επικράτησε 4-0 της Μόντσα, την ώρα που Έμπολι και Φιορεντίνα έμειναν στο 0-0.

Δεύτερη αγωνιστική του Καμπιονάτο, με τη Νάπολι να κάνει επίδειξη δύναμης πάνω στη Μόντσα. Η νεοφώτιστη ομάδα του Μπερλουσκόνι, έγινε… σάκος του μποξ για τους «παρτενοπέι» που τελικά επιβλήθηκαν 4-0.

Ο Κβαρατσχέλια στο 35’ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Με τον Οσιμέν να κάνει το 2-0 στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους «καθαρίζοντας ουσιαστικά την υπόθεση νίκη.

Στο δεύτερο μέρος και πάλι ο Κβαρατσχέλια έκανε το 3-0 στο 62’, ενώ ακυρώθηκε μέσω VAR τέρμα του Πετάνια για τους φιλοξενούμενους. Τελικά ο θηριώδης Κιμ στις καθυστερήσεις έκανε το 4-0 που ήταν και το σκορ που «σφράγισε» το ματς, με τη Νάπολι να φτάνει στους 6 βαθμούς και τη Μόντσα να μένει στο 0.

ΕΜΠΟΛΙ-ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ 0-0

Χωρίς νικητή και χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε το ματς της Έμπολι με τη Φιορεντίνα. Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Λουπέρτο στο 67’. Όμως δεν άλλαξε κάτι και παρέμεινε η λευκή ισοπαλία. Η Φιορεντίνα έχει πλέον 4 βαθμούς και η Έμπολι πήρε τον πρώτο της.

Λευτέρης Πετρούνιας: «Η δουλειά τώρα ξεκινάει, δεν υπάρχει άλλος στόχος στο Παρίσι από το χρυσό»
Ο Αντρέι Ρούμπλεφ κατέκτησε τον τίτλο στη Μαδρίτη αλλά θα επιστρέψει στο νοσοκομείο