La Liga: Ούτε τώρα η Γρανάδα που κινδυνεύει άμεσα

La Liga: Ισοπαλία 1-1 για Γρανάδα και Θέλτα με την ομάδα της Ανδαλουσίας να παραμένει στη ζώνη του υποβιβασμού.

Από την Ευρώπη στη μάχη για να παραμείνει στην κατηγορία. Η Γρανάδα διανύει μια τραγική σεζόν κι έχει τέσσερις αγωνιστικές να σώσει την κατηγορία. Κόντρα στη Θέλτα στο «Κάρμενες» δεν κατάφερε να νικήσει με το 1-1 να είναι τελικό αποτέλεσμα.

Το ματς ήταν αρκετά «σκληρό» και νευρικό. Η ομάδα του Βίγκο κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 72’ με αυτογκόλ του Πουέρτας. Αναγκάζοντας τη Γρανάδα να συνεχίσει με την πλάτη στον τοίχο.

Την κατάσταση ήρθε να σώσει ο Μίγια στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Αποτέλεσμα που δε βολεύει τη Γρανάδα η οποία παρέμεινε στη ζώνη του υποβιβασμού.

Συγκεκριμένα είναι τρίτη απ’ το τέλος με 31 βαθμούς κι έχασε την ευκαιρία να προσπεράσει Κάντιθ και Μαγιόρκα. Η Θέλτα έχει πλέον 40 βαθμούς και ήσυχο το κεφάλι της.

Ενοικιάστηκε το κατάστημα στο σημείο δολοφονίας του Άλκη: «Νιώθουμε θλίψη που αποσύρουμε το μνημείο»
Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
EuroLeague: Ανακοίνωση για τις δηλώσεις του Εργκίν Αταμάν περί διαιτησίας
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής