La Liga: Νίκη και +10 για την Εσπανιόλ!

La Liga: Με 2-0 επικράτησε η Εσπανιόλ της Χετάφε κι έχει ήσυχο το κεφάλι της καθώς απέκτησε διψήφια διαφορά απ’ την επικίνδυνη ζώνη.

Βασικό ζητούμενο για την Εσπανιόλ στην χρονιά επιστροφής της στην Primera Division, είναι η εύκολη σωτηρία. Όπως φαίνεται ο στόχος αυτό επιτυγχάνεται εύκολα για την ομάδα της Βαρκελώνης. Η οποία επικράτησε για την 27η αγωνιστική με 2-0 της Χετάφε.

Ο Καμπρέρα στο 17ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Οι οποίοι κατάφεραν να αυξήσουν το προβάδισμά τους δέκα λεπτά αργότερα. Με τη βοήθεια ενός αντιπάλου, καθώς το αυτογκόλ του Καμπάκο έφερε το 2-0 που ουσιαστικά τελείωσε το ματς.

Από εκεί και πέρα το παιχνίδι έγινε σκληρό και η Εσπανιόλ κατόρθωσε να διαχειριστεί με σχετική άνεση το προβάδισμά της. Διατηρώντας το μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Έτσι, η ομάδα της Βαρκελώνης έφτασε στους 32 βαθμούς, αφήνοντας την Χετάφε στους 27. Η Εσπανιόλ πλέον έχει διαφορά 10 βαθμών απ’ την επικίνδυνη ζώνη και αντιμετωπίζει με άνεση τη συνέχεια του Πρωταθλήματος.

Μαρία Αριστοτέλους: Βγαίνει νικήτρια στην τεράστια μάχη της
O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!