La Liga: Ισόπαλο το Εσπανιόλ-Σεβίλλη, στο +6 η Ρεάλ (Photos)

La Liga: Δεν κατάφερε να περάσει νικηφόρα απ’ την έδρα της Εσπανιόλ η Σεβίλλη (1-1) κι έτσι η διαφορά με τη Ρεάλ αυξήθηκε στους 6 βαθμούς.

Χωρίς νικήτρια ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση για την 25η αγωνιστική της Primera Division, ανάμεσα στην Εσπανιόλ και τη Σεβίλλη. Το τελικό 1-1 ήρθε να κάνει ακόμη δυσκολότερη την προσπάθεια της ομάδας απ’ την Ανδαλουσία, προκειμένου να μείνει κοντά στο «κυνήγι» της Ρεάλ Μαδρίτης.

Οι παίκτες του Λοπετέγι είχαν την υπεροχή και κατάφεραν να προηγηθούν στο ματς. Στο 36ο λεπτό ο Ράφα Μιρ ήταν αυτός που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Έτσι η Σεβίλλη πήγε μπροστά στο σκορ στην ανάπαυλα.

Η «απάντηση» της Εσπανιόλ ήρθε γρήγορα στο δεύτερο μέρος. Ο Ντάρντερ στο 50ο λεπτό ισοφάρισε το ματς σε 1-1. Σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Η Σεβίλλη ενώ θα προσπαθούσε στην τελική ευθεία του παιχνιδιού να κάνει την επίθεσή της, έμεινε με δέκα παίκτες στο 77’ λόγω αποβολής του Κουντέ.

Το ισόπαλο αποτέλεσμα στέλνει την ομάδα της Ανδαλουσίας στους 51 βαθμούς και στο -6 απ’ την πρωτοπόρο Ρεάλ Μαδρίτης που νίκησε χθες την Αλαβές. Η Εσπανιόλ ανέβηκε στους 29 και είναι 13η.

Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι