Serie A: Τα πιτσιρίκια έσωσαν τον Μουρίνιο! (Video)

Serie A: Η Ρόμα βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο κόντρα στην Ελλάς Βερόνα, αλλά τελικά ένας 18χρονος κι ένας 19χρονος έσωσαν την κατάσταση ισοφαρίζοντας σε 2-2.

Δύο νέα παιδιά «ξελάσπωσαν» τη Ρόμα του Ζοζέ Μουρίνιο. Οι «τζιαλορόσι» φιλοξένησαν την Ελλάς Βερόνα για την 26η αγωνιστική. Οι δύο ομάδες σε απόσταση τεσσάρων βαθμών στη βαθμολογία. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-2, αλλά ο 18χρονος Βολπάτο και ο 19χρονος Μπόβε, έσωσαν την ισοπαλία.

Η Βερόνα μόλις στο 5ο λεπτό μπήκε μπροστά στο σκορ με τον Μπάρακ. Οι φιλοξενούμενοι δυσκόλεψαν πολύ τα πράγματα για την Ρόμα, όταν στο 20ο λεπτό ο Ταμέζε έκανε το 0-2. Σκορ που οδήγησε το ματς στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο 62ο λεπτό ο 18χρονος Βολπέτο πέρασε στο ματς αντί του Φέλιξ. Μόλις τρία λεπτά μετά, ο νεαρός μείωσε σε 1-2 βάζοντας ξανά στο παιχνίδι τους «τζιαλορόσι».

Ο Μπόβε στα 19 του χρόνια πέρασε αλλαγή αντί του Φέλιξ στο 79’. Και στο 84’ ήταν αυτός που έκανε το 2-2 για τους Ρωμαίους! Με τους πιτσιρικάδες να σώζουν με αυτό τον τρόπο την ισοπαλία.

Ο Παναγιώτης Ρέτσος αγωνίστηκε ως αλλαγή στο ματς, ενώ στον πάγκο της Ρόμα ήταν ο Κεραμίτσης. Οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 41 βαθμούς και η Ελλάς Βερόνα τους 37.