La Liga: Καταιγιστική Μπέτις, τεσσάρα στην Εσπανιόλ! (Photos)

La Liga: Ακάθεκτη συνεχίζει την πορεία της η Ρεάλ Μπέτις, που επικράτησε της Εσπανιόλ εκτός έδρας με 4-1!

Η Εσπανιόλ προηγήθηκε κόντρα στη Ρεάλ Μπέτις. Κάτι που όπως φαίνεται… εξαγρίωσε τους παίκτες του Μανουέλ Πελεγκρίνι. Οι «πράσινοι» της Σεβίλλης, με εκπληκτική αντίδραση όχι απλά ανέτρεψαν το σκορ, αλλά επικράτησαν θριαμβευτικά με 4-1.

Ο Ραούλ Ντε Τομάς στο 14ο λεπτό, έδωσε το προβάδισμα στην Εσπανιόλ. Η «απάντηση» της Μπέτις ήρθε στο 31’. Το πέναλτι που κέρδισαν οι φιλοξενούμενοι, μετέτρεψε σε γκολ ο Μπόρχα Ιγκλέσιας, ισοφαρίζοντας σε 1-1. Σκορ που έμεινε για 5 λεπτά.

Στο 36’ ο Ροντρίγκεζ έκανε την ανατροπή, δίνοντας για πρώτη φορά το προβάδισμα στην Μπέιτς. Η οποία και δεν το έχασε ποτέ.

Με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, ο Μπόρχα Ιγκλέσιας έκανε το 1-3 στο 53’, «καθαρίζοντας» τη νίκη ουσιαστικά. Το 1-4 διαμορφώθηκε στο 76’ με τον Γουίλιαμ Ζοζέ να πετυχαίνει το τελευταίο γκολ του ματς.

Η Εσπανιόλ στο 82’ έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ντε Τομάς. Με τη νίκη της η Μπέτις έφτασε τους 40 βαθμούς και έχει… στρογγυλοκαθίσει στην 3η θέση. Η Εσπανιόλ έμεινε στους 27 και είναι 11η.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής και η βαθμολογία του ισπανικού πρωταθλήματος:

Λεβάντε 11 -20αγ.

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε το Game 1 των playoffs Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ
Η καρδιά των Πρωταθλητών Νάγκετς! Ανατροπάρα at the buzzer από το -20 κόντρα στους Λέικερς
Τζορτζίνα Ροντρίγκεζ: Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο στη σάουνα
MMA: Iρανός κλώτσησε ring girl και τον «πλάκωσαν» στο ξύλο οι θεατές!