Ligue 1: «Διπλό» η Στρασμπούρ, όλα μηδέν στο Κλερμόν-Ρεμς

Ligue 1: Με 2-0 νίκησε η Στρασμπούρ στην έδρα της Μετς, ενώ Κλερμόν και Ρεμς έμειναν στο 0-0.

Με «διπλό» έφυγε απ’ την έδρα της Μετς η Στρασμπούρ. Οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν 2-0, με δύο τέρματα που βρήκαν στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης. Ο Αζορκέ ήταν αυτός που έκανε το 0-1 στο 50ο λεπτό της αναμέτρησης. Για να έρθει ο Αολού στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων να διαμορφώσει το τελικό σκορ.

Έτσι, η Στρασμπούρ έφτασε τους 29 βαθμούς κι «έπιασε» τη Ναντ. Με την Μετς να μένει στους 16 και την προτελευταία θέση της βαθμολογίας.

Στο 0-0 έμειναν Κλερμόν-Ρεμς, σε ένα κακό παιχνίδι γεμάτο σκοπιμότητα. Όλα αυτά, παρότι οι γηπεδούχοι έπαιζαν με παίκτη λιγότερο απ’ το 14ο λεπτό, λόγω αποβολής του Σελντού. Η Ρεμς έφτασε τους 24 βαθμούς, με την Κλερμόν να έχει 6 λιγότερους και να είναι στους 18.

Basketball Champions League: Στο Βελιγράδι για το... όνειρο το Περιστέρι – Το πρόγραμμα του Final 4