Serie A: Άνετα η Μίλαν και επιστροφή στην κορυφή (Videos+Photos)

Serie A: Φορμαρισμένη η Μίλαν επικράτησε άνετα στην έδρα της Βενέτσια με 3-0 και επανήλθε στην κορυφή.

Δεν πήγε για να απολαύσει τις ομορφιές της Βενετίας στην έδρα της Βενέτσια. Η Μίλαν είχε στόχο και σκοπό στο ματς με τους νεοφώτιστους. Και κατάφερε να πάρει αυτό που ήθελε με χαρακτηριστική άνεση, αποδεικνύοντας πως είναι σε καλή κατάσταση στην αρχή του 2022. Επικρατώντας με 3-0.

Οι «ροσονέρι» με το… καλησπέρα έδειξαν τα «δόντια» τους. Μόλις στο 3ο λεπτό από ωραίο συνδυασμό, ο Ζλάταν Ιμπραϊμοβιτς σημείωσε ένα απ’ τα ευκολότερα γκολ της καριέρας του, δίνοντας προβάδισμα στην Μίλαν.

Το 0-1 ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν την ίδια αρχή και στο δεύτερο μέρος! Στο 48ο λεπτό, τρία μετά την έναρξη του δεύτερου 45λεπτου, ο Ερναντέζ έκανε το 0-2, «καθαρίζοντας» ουσιαστικά τη νίκη.

Στο 58’ ο Σβόμποντα αποβλήθηκε και η Μίλαν είχε την τεράστια ευκαιρία να κάνει τρία τα τέρματά της με το πέναλτι που κέρδισε. Ο Ερναντέζ ανέλαβε την εκτέλεση, κάνοντας το 0-3.

Κάπως έτσι ολοκληρώθηκε το ματς, με τη Μίλαν να επικρατεί άνετα και να «σκαρφαλώνει» στην κορυφή της βαθμολογίας με 48. Έχοντας 2 παραπάνω απ’ την ίντερ που όμως έχει δύο ματς λιγότερα. Η Βενέτσια έμεινε στους 17 και είναι 16η.

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
EuroLeague: Ανακοίνωση για τις δηλώσεις του Εργκίν Αταμάν περί διαιτησίας
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση