La Liga: Ούτε τώρα η Μπαρτσελόνα… (Photos)

La Liga: Τρία λεπτά πριν τα 90’ η Οσασούνα ισοφάρισε την Μπαρτσελόνα για το τελικό 2-2 στην Παμπλόνα.

Να φύγει και να μην ξαναγυρίσει η χρονιά αυτή για την Μπαρτσελόνα. Ο αρχικός ενθουσιασμός απ’ την ανάληψη της τεχνικής ηγεσίας απ’ τον Τσάβι, έχει πάει περίπατο και τα αποτελέσματα είναι ακριβώς τα αντίθετα απ’ αυτά που θα ήθελαν οι «μπλαουγκράνα». Το τελικό 2-2 στην Παμπλόνα κόντρα στην Οσασούνα, ήταν μια ακόμη απόδειξη της ανικανότητας των Καταλανών για νίκη.

Οι «μπλαουγκράνα» προηγήθηκαν δύο φορές, αλλά δεν κατόρθωσαν καμία απ’ αυτές να κρατήσουν το προβάδισμά τους. Έχοντας ενδεκάδα με αρκετά νέα πρόσωπα.

Στο 12’ ο Νίκο Γκονζάλες άνοιξε το σκορ για τη Μπαρτσελόνα. Όμως μόλις δύο λεπτά μετά, ο Γκαρσία ισοφάρισε για την Οσασούνα σε 1-1 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο 49’ ο 19χρονος Άμπντε έκανε το 1-2, δίνοντας εκ νέου προβάδισμα στην Μπαρτσελόνα. Σημειώνοντας το πρώτο του γκολ στο Ισπανικό Πρωτάθλημα.

Όμως, την τελευταία λέξη την είπε η Οσασούνα. Στο 87’ η ομάδα της Παμπλόνα με τον Άβιλα ισοφάρισε σε 2-2 στερώντας τη δυνατότητα για νίκη απ’ την Μπαρτσελόνα.

Έτσι, οι Καταλανοί πήγαν στους 24 βαθμούς σε 16 ματς και είναι στην 8η θέση, ενώ δύο θέσεις πιο κάτω είναι η Οσασούνα με 22 βαθμούς σε 17 ματς.

Λίβερπουλ: Θέλει Σλοτ στη θέση του Κλοπ ο Φαν Ντάικ
Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ