Serie A: «Αυτοκτόνησε» η Νάπολι, «σκότωσε» τον Σεφτσένκο η Μίλαν! (Videos+Photos)

Serie A: Η Νάπολι έχασε προβάδισμα δύο γκολ στο τέλος του ματς (2-2) στην έδρα της Σασουόλο, την ώρα που η Μίλαν πέρασε εύκολα απ’ την έδρα της Τζένοα του Σεφτσένκο με 3-0.

Νέο ενδιαφέρον στην κορυφή της βαθμολογίας του Ιταλικού Πρωταθλήματος. Η Νάπολι… έβαλε τα χεράκια της κι έβγαλε τα ματάκια της στο «Μαπέι» κόντρα στη Σασουόλο. Ενώ είχε το ματς στα χέρια της ουσιαστικά, παραχώρησε ισοπαλία με 2-2.

Ο Φαμπιάν Ρουίθ στο 51ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στους «παρτενοπέι». Με τον Ντρις Μέρτενς οκτώ λεπτά μετά να έρχεται και να διπλασιάζει τα τέρματα των φιλοξενούμενων. Οι οποίοι πήραν ξεκάθαρο προβάδισμα στο ματς.

Όμως η Σασουόλο είπε την τελευταία λέξη. Στο 71’ ο Σκαμάκα έδωσε νέο ενδιαφέρον στο ματς μειώνοντας σε 1-2. Η Σασουόλο το πίστεψε, κυνήγησε την ισοφάριση και τελικά επιβραβεύτηκε στο 89’ με τον Φεράρι να κάνει το 2-2!

Μάλιστα, στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Λουτσιάνο Σπαλέτι και στο 90+3 ο Ντεφρέλ σκόραρε για τη Σασουόλο! Όμως μετά από εξέταση της φάσης, ακυρώθηκε το τέρμα. Με το 2-2 να «σφραγίζει τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Ο Γιώργος Κυριακόπουλος βοήθησε τη Σασουόλο να φτάσει στον σημαντικό βαθμό, καθώς πέρασε στο ματς στο 61’ αντί του Ροζέριο. Ο Κώστας Μανωλάς ήταν εκτός αποστολής για τη Νάπολι.

ΤΖΕΝΟΑ-ΜΙΛΑΝ 0-3

Κερδισμένη από την γκέλα της Νάπολι, η Μίλαν. Οι «ροσονέρι» αγωνίστηκαν για την 15η αγωνιστική στο «Λουίτζι Φεράρις» απέναντι στην Τζένοα. Την οποία προπονεί ο Αντρέι Σεφτσένκο, με τον Ουκρανό να τίθεται για πρώτη φορά αντιμέτωπος με την ομάδα που δοξάστηκε και μεγαλούργησε.

Στο 10ο λεπτό με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ ο Ιμπραϊμοβιτς έκανε το 0-1. Ακολούθως ανέβαλε δράση ο Μεσίας. Στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους και στο 61’, πέτυχε δύο τέρματα για το τελικό 0-3.

Νίκη που φέρνει τη Μίλαν στο -1 απ’ την Νάπολι. Οι «παρτενοπέι» έχουν 36 βαθμούς, ενώ οι «ροσονέρι» 35. Σε απόσταση… βολής και η Ίντερ, που έχει 34.

Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή
Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι