Serie A: «Χορταστική» ισοπαλία ανάμεσα σε Έμπολι και Τζένοα

Serie A: Μοιράστηκαν από ένα βαθμό Έμπολι και Τζένοα, σε ένα ωραίο ματς που άνοιξε την αυλαία της 12ης αγωνιστικής.

Ματς που αποζημίωσε τους φιλάθλους ήταν το Έμπολι-Τζένοα. Οι δύο ομάδες… άνοιξαν την αυλαία για την 12η αγωνιστική του Καμπιονάτο. Με το τελικό 2-2 να ικανοποιεί περισσότερο τους φιλοξενούμενους που έφυγαν με βαθμό στο τέλος της αναμέτρησης.

Στο 13ο λεπτό οι Γενοβέζοι κέρδισαν πέναλτι. Ο Κρισίτο ανέλαβε την εκτέλεση και άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Με το προβάδισμα αυτό να παραμένει μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.

Η Έμπολι στο δεύτερο μέρος μπήκε αποφασισμένη. Ο Φραντσέσκο ισοφάρισε σε 1-1 στο 62’, με τον Ζουρκόφσκι δέκα λεπτά μετά να ολοκληρώνει την ανατροπή.

Κι εκεί που φαινόταν πως το ματς θα «κλειδώσει» με νίκη των γηπεδούχων, η Τζένοα με τον Μπιάνκι ισοφάρισε στο 89’! Παίρνοντας ένα σημαντικό βαθμό, απ’ τη στιγμή που το Πρωτάθλημα δεν έχει αρχίσει καλά γι’ αυτή.

Η Έμπολι έφτασε τους 16 βαθμούς και είναι 8η, ενώ η Τζένοα έφτασε τους 9 και είναι 17η.

Πανζουρλισμός στα αποδυτήρια – Συνθήματα από παίκτες και Αταμάν!
Παναθηναϊκός AKTOR: Ο Γιαννακόπουλος ανακοίνωσε τον Ναν
Champions League: Η Μπορούσια Ντόρτμουντ… ξέρανε την Παρί και πάει τελικό!