Serie A: Δίχως άγχος ξανά κορυφή για Νάπολι (Video+Photos)

Serie A: Άνετα και με «καθαρή» νίκη (3-0) η Νάπολι υπέταξε την Μπολόνια κι επέστρεψε στην πρώτη θέση.

Η ξέφρενη πορεία της Νάπολι στο Ιταλικό Πρωτάθλημα, συνεχίζεται. Η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι επικράτησε για τη 10η αγωνιστική του Καμπιονάτο της Μπολόνια. Δίχως να αγχωθεί, με το τελικό σκορ 3-0 να δείχνει την ανωτερότητα των «παρτενοπέι».

Στο «Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα» ήρθε η 9η επικράτηση της Νάπολι για φέτος, που έχει και 1 ισοπαλία μέχρι τώρα. Η Μπολόνια του Σίνισα Μιχαϊλοβιτς, δεν δυσκόλεψε αρκετά τους Ναπολιτάνους που συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν. Με τον Μανωλά να είναι εκτός αποστολής.

Ο Λουτσιάνο Σπαλέτι απ’ την εξέδρα (είχε αποβληθεί κόντρα στη Ρόμα και ήταν τιμωρημένος) είδε τον Φαμπιάν να ανοίγει το σκορ στο 18’. Με το 1-0 να είναι κι αποτέλεσμα ημιχρόνου. Ακολούθησαν δύο γκολ από την άσπρη βούλα.

Στο 41’ ο Ινσίνιε με πέναλτι έκανε το 2-0, σκορ που οδήγησε τις δύο ομάδες στην ανάπαυλα. Το 3-0 ήρθε με τον ίδιο τρόπο κι απ’ τον ίδιο παίκτη στο 62ο λεπτό.

Το τελικό 3-1, στέλνει τη Νάπολι στους 28 βαθμούς, να βρίσκεται στην κορυφή του Καμπιονάτο μαζί με τη Μίλαν. Η Μπολόνια έμεινε στους 12 βαθμούς.

Κάλιαρι 6

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε το Game 1 των playoffs Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ
Η καρδιά των Πρωταθλητών Νάγκετς! Ανατροπάρα at the buzzer από το -20 κόντρα στους Λέικερς
Τζορτζίνα Ροντρίγκεζ: Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο στη σάουνα
MMA: Iρανός κλώτσησε ring girl και τον «πλάκωσαν» στο ξύλο οι θεατές!