Nations League: Δεν ξεγράφεται η Γαλλία! (Videos)

Nations League: Μέσα σε λίγα λεπτά η Γαλλία ισοφαρίζει σε 2-2 το Βέλγιο που έμοιαζε να έχει ξεκάθαρο προβάδισμα!

Οι Βέλγοι πήγαν στο ημίχρονο με σκορ υπέρ τους 2-0. Το δεύτερο μέρος έφερε Γαλλική αντίδραση. Με τους «τρικολόρ» να αποδεικνύουν πως η καρδιά της Παγκόσμιας Πρωταθλήτριας, δεν πρέπει να υποτιμηθεί ποτέ! Η ομάδα του Ντεσάμπ επέστρεψε στο Τορίνο μέσα σε λίγα λεπτά…

Στο 62’ ο Καρίμ Μπενζεμά πήρε την μπάλα εντός περιοχής, έχοντας πλάτη στην εστία. Με ωραία κίνηση «άδειασε» τον Βίτσελ κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κουρτουά για το 2-1.

Πέντε λεπτά μετά τη μείωση του σκορ, ο Τίλεμανς μάρκαρε τον Γκριεζμάν εντός περιοχής. Οι Γάλλοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι. Η φάση εξετάστηκε μέσω VAR και δικαίωσε τους «τρικολόρ»! Ο Κιλιάν Εμπαπέ ανέλαβε την εκτέλεση στο 69’ και έκανε το 2-2!

Βαγγέλης Μαρινάκης: «Να κυνηγάτε τα όνειρά σας»
Παναθηναϊκός AKTOR : Απρόοπτο με Λεσόρ, δε θα αγωνιστεί με Περιστέρι
Παναθηναϊκός AKTOR: Συγχαρητήρια στο Περιστέρι
Ρεκόρ εισιτηρίων στη φετινή Euroleague - Οι θέσεις Παναθηναϊκού AKTOR και Ολυμπιακού