Bundesliga: Ανατροπή και… σκαρφαλώνει η Κολωνία! (Photos)

Bundesliga: Δεύτερο ημίχρονο… φωτιά και 3-1 για την Κολωνία παρότι βρέθηκε να χάνει απ’ την Γκρόιτερ Φιρτ!

H 7η αγωνιστική του Γερμανικού Πρωταθλήματος, άρχισε με την αναμέτρηση της Κολωνίας με την Γκρόιτερ Φιρτ. Τα «κριάρια» έχουν αρχίσει εξαιρετικά τη σεζόν, κόντρα στους φιλοξενούμενους που είναι ήδη στην τελευταία θέση. Το τελικό 3-1, πάντως, ήρθε με ξέσπασμα των γηπεδούχων!

Η Γκρόιτερ άνοιξε το σκορ και ξάφνιασε την Κολωνία. Στο 7ο λεπτό ο Μεγερχόφερ ήταν αυτός που έκανε το 0-1, βάζοντας δύσκολα στα «κριάρια». Το πρώτο μέρος έληξε με τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ.

Το δεύτερο μέρος, όμως, ήταν… καταιγίδα για την Κολωνία. Ο Άντερσον στο 50ο λεπτό έκανε το 1-1, για να έρθει ο Σκίρι να διαμορφώσει το 2-1 πέντε λεπτά μετά. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και τελικά ήρθε και το τρίτο γκολ στο 90’ και πάλι με τον Σκίρι.

Το τελικό 3-1 φέρνει την Κολωνία στους 12 βαθμούς μετά από 7 αγώνες. Η Γκρόιτερ Φιρτ έμεινε στην τελευταία θέση, έχοντας μόλις 1 βαθμό μέχρι τώρα.