Serie A: Μυθικό ματς το Τζένοα-Ελλάς Βερόνα χωρίς νικήτρια! (Video)

Serie A: Απίθανο παιχνίδι στο «Λουίτζι Φεράρις» με το τελικό 3-3 να μην αποτυπώνει το σασπένς της αναμέτρησης!

Το βραδινό ματς του Σαββάτου για την 6η αγωνιστική του Καμπιονάτο, ίσως να μη… γέμιζε το μάτι. Η Τζένοα φιλοξένησε την Ελλάς Βερόνα στο «Λουίτζι Φεράρις». Κι όμως, έγινε απίθανο παιχνίδι με το τελικό 3-3 να αποτυπώνει την ομορφιά του σε επίπεδο πολλών γκολ και μόνο!

Το πρώτο κομμάτι του παιχνιδιού, άνηκε εξ ολοκλήρου στους «Έλληνες». Ο Σιμεόνε άνοιξε το σκορ στο 8’ και με 1-0 πήγε στα αποδυτήρια η ομάδα της Βερόνα. Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, ήρθε το 2ο γκολ απ’ τον Μπάρακ για τους φιλοξενούμενους. Με εκτέλεση πέναλτι στο 49’ διαμορφώθηκε το 2-0 για την Ελλάς Βερόνα.

Εκεί που φαινόταν να έχει πάρει το δρόμο του το αποτέλεσμα, μέσα σε 8 λεπτά η Τζένοα έκανε μυθική ανατροπή! Ο Κρισίτο στο 77’ μείωσε σε 1-2, για να έρθει με δύο γκολ ο Ματία Ντέστρο στο 80’ και στο 85’ να φέρει… τούμπα την αναμέτρηση για το 3-2!

Εκεί που όλα έδειχναν πως «κλείδωσε» η νίκη των Γενοβέζων, μια και ψυχολογικά είχαν κάνει το ακατόρθωτο, ήρθε ο Κάλινιτς στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων να ισοφαρίσει σε 3-3! Αποτέλεσμα που ήταν και το τελικό σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι!

Μετά από 6 αγωνιστικές λοιπόν, οι δύο ομάδες συνεχίζουν… χεράκι-χεράκι, καθώς έφτασαν και οι δύο τους 5 βαθμούς.