La Liga: Αγχώθηκε στο τέλος αλλά νίκησε η Σεβίλλη (Photos)

La Liga: Παρότι ολοκλήρωσε το ματς με παίκτη λιγότερο, η Σεβίλλη επικράτησε με 2-0 της Εσπανιόλ.

Επιστροφή στο «Σάντσεθ Πιθχουάν», επιστροφή στις νίκες για τη Σεβίλλη. Η ομάδα της Ανδαλουσίας φιλοξένησε την Εσπανιόλ για την 7η αγωνιστική της Primera Division. Δε δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα για να επιβληθεί 2-0, παρότι στο τέλος θα μπορούσε να αγχωθεί…

Χρειάστηκαν 13 λεπτά για να πάρει προβάδισμα η ομάδα της Σεβίλλης. Με «δράστη», ποιον άλλον, τον Εν-Νεσίρι. Ο Μαροκινός σκόραρε για το 1-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, τα πράγματα φάνηκε να δυσκολεύουν για τους γηπεδούχους. Ο Ντιλέινι αποβλήθηκε στο 65ο λεπτό και όσο υπήρχε το ρευστό 1-0, σαφώς η Εσπανιόλ αισθανόταν πως έχει ελπίδες.

Τελικά, στο 87’ ήρθε ο Ράφα Μιρ να τελειώσει κάθε άγχος απ’ τη Σεβίλλη, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0 για τους γηπεδούχους. Αποτέλεσμα που τους στέλνει στους 14 βαθμούς και τη 2η θέση προσπερνώντας την Ατλέτικο Μαδρίτης, έχοντας μάλιστα ένα ματς λιγότερο η ομάδα της Ανδαλουσίας (6). Η Εσπανιόλ απ’ την άλλη, έμεινε στους 6 βαθμούς.

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ: Δείπνο συσπείρωσης από τον Λουτσέσκου πριν το μεγάλο ντέρμπι τίτλου
NBA: Πάσχει από παράλυση Bell ο Τζοέλ Εμπίντ
Αποχαιρετιστήριο Eurojackpot πάρτι στη Μαρίνα Σάττι
Λευτέρης Πετρούνιας: Ραντεβού με την Ιστορία για τον «άρχοντα των κρίκων» - Ώρα τελικού στο Ρίμινι