Serie A: Η Φιορεντίνα επέστρεψε! (Video+Photos)

Serie A: Την τρίτη της νίκη σε τέσσερα ματς πήρε η Φιορεντίνα που πέρασε απ’ την έδρα της Τζένοα με 2-1!

Η κακή περασμένη σεζόν, έχει μείνει για τα καλά πίσω για τη Φιορεντίνα! Οι «βιόλα» έχουν ξεκινήσει θετικά το φετινό Καμπιονάτο και για την 4η αγωνιστική, πήραν την τρίτη νίκη τους στο Πρωτάθλημα. Εκτός έδρας, μάλιστα, καθώς επικράτησαν της Τζένοα στο «Λουίτζι Φεράρις» με 2-1!

Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα «έσπασε» η ισορροπία στο ματς. Που μέχρι τότε έδειχνε να είναι αρκετά σκληρό και είχε πολλές κάρτες. Ο Σαπονάρα ήταν αυτός που έβαλε μπροστά τη Φιορεντίνα. Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν να «καθαρίζουν» τα πάντα, όταν ο Μποναβεντούρα στο 89’ έκανε το 0-2!

Η Τζένοα στις καθυστερήσεις κέρδισε πέναλτι. Ο Κρισίτο ανέλαβε την εκτέλεσή του και μείωσε σε 1-2 στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων! Χρόνος δεν υπήρξε για επιστροφή των Γενοβέζων κι έτσι η Φιορεντίνα πήρε τη νίκη.

Οι «βιόλα» έφτασαν τους 9 βαθμούς μετά από τέσσερα ματς και ατενίζουν με αισιοδοξία τη συνέχεια. Η Τζένοα απ’ την άλλη, έμεινε στους 3 βαθμούς.

Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)