Premier League Σκωτίας: Εντυπωσιακή πρεμιέρα για Ρέιντζερς! (Video)

Premier League Σκωτίας: Οι Πρωταθλητές Ρέιντζερς επικράτησαν 3-0 της Λίβινγκστον για την 1η αγωνιστική!

Με τον καλύτερο τρόπο άρχισε τις υποχρεώσεις της στη φετινή Premier League Σκωτίας, η ομάδα των Ρέιντζερς. Οι Πρωταθλητές θέλουν να διατηρήσουν τα σκήπτρα τους και στην πρεμιέρα του… μαραθωνίου δεν αντιμετώπισαν το παραμικρό πρόβλημα, επικρατώντας της Λίβινγκστον με 3-0.

Στο «Άιμπροξ» το σκορ άνοιξε μόλις στο 8ο λεπτό. Ο Χάτζι ήταν αυτός που έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του. Με το 1-0 ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν, αλλά βρήκαν το δεύτερο γκολ μόλις στο 78’. Με δυνατό σουτ του Ράιτ από κοντά ουσιαστικά «καθάρισε» η νίκη για την ομάδα της Γλασκόβης. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Ρούφε στο 90’.

Θυμίζουμε πως η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ θα είναι μία απ’ τις πιθανές αντιπάλους του Ολυμπιακού στα play offs του Champions League (αν προκριθούν οι «ερυθρόλευκοι» κόντρα στην Λουντογκόρετς).

Οι Σκωτσέζοι αντιμετωπίζουν την Μάλμε κι αν τα καταφέρουν να περάσουν θα είναι στο γκρουπ των ομάδων απ’ τις οποίες θα… επιλέξει αντίπαλο ο Πρωταθλητής Ελλάδος. Μαζί με Κλουζ (Ρουμανία) ή Γιούνγκ Μπόις (Ελβετία), Ερυθρό Αστέρα (Σερβία) ή Σέριφ Τίρασπολ (Μολδαβία) και Μπρόντμπι (Δανία).

Δείτε τα highlights της αναμέτρησης:

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ