Serie A: Έκανε τα εύκολα δύσκολα αλλά νίκησε η Λάτσιο! (Video+Photos)

Serie A: Συνεχίζει να ονειρεύεται… σεντόνι η Λάτσιο που επικράτησε 4-3 της Τζένοα!

Τα εύκολα-δύσκολα έκανε η Λάτσιο που φαινόταν πως θα πάρει μια άνετη νίκη κόντρα στην Τζένοα, αλλά τελικά… καρδιοχτύπησε. Η ομάδα της αιώνιας πόλης επιβλήθηκε τελικά 4-3 για την 34η αγωνιστική του Καμπιονάτο και συνεχίζει να στοχεύει στην έξοδο στο Champions League!

Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι προηγήθηκε με τον Κορέα στο 30ο λεπτό, για να έρθει ο Ιμόμπιλε με εκτέλεση πέναλτι στο 43’ να διαμορφώσει το 2-0 και να στείλει με αυτό το σκορ τους παίκτες στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος η Τζένοα μείωσε με αυτογκόλ του Μάρουσιτς στο 47’, αλλά η αντίδραση της Λάτσιο ήταν άμεση! Ένα λεπτό αργότερα ο Λουίς Αλμπέρτο έκανε το 3-1, για να έρθει ο Κορέα με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα να κάνει το 4-1 στο 56’!

Κι εκεί που το ματς έδειξε να έχει κριθεί, οι Γενοβέζοι έβγαλαν αντίδραση! Με πέναλτι του Σκαμάτσα μείωσαν στο 80’, ενώ ένα λεπτό μετά ο Σομουρόντοφ έκανε το 4-3 βάζοντας ξανά στο ματς τη Τζένοα! Τελικά δεν άλλαξε κάτι μέχρι την ολοκλήρωση της αναμέτρησης!

Η Λάτσιο με τη νίκη της αυτή έφτασε τους 64 βαθμούς και είναι 6η, απέχοντας 2 απ’ την τετράδα! Μάλιστα η ομάδα της αιώνιας πόλης έχει δώσει 33 αγώνες μέχρι τώρα. Η Τζένοα έμεινε στους 36 βαθμούς και είναι 13η.

Αργεντινή: Ο Τέβες πήρε εξιτήριο από το νοσοκομείο
ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ: Περισσότερα από 28 εκατομμύρια ευρώ σε κέρδη μοίρασε την προηγούμενη εβδομάδα