Serie A: Χαμένοι και οι δύο με την ισοπαλία στο Ρόμα-Αταλάντα! (Video+Photos)

Serie A: Στο 1-1 έμειναν Ρόμα και Αταλάντα, αποτέλεσμα που δεν ευνοεί κανέναν-Με 10 παίκτες τελείωσαν και οι δύο ομάδες!

Ένα απ’ τα σημαντικότερα ματς της 32ης αγωνιστικής του Καμπιονάτο, διεξήχθη στο Ολίμπικο. Εκεί η Ρόμα φιλοξένησε την Αταλάντα. Οι γηπεδούχοι ήθελαν να νικήσουν μήπως και μειώσουν τη διαφορά απ’ τη Λάτσιο, ενώ η ομάδα του Μπέγκαμο με επικράτηση θα ανέβαινε 2η ξεπερνώντας την Μίλαν! Τελικά το 1-1 δεν έκανε κανέναν να χαμογελάσει!

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο σκορ. Με τον φορμαρισμένο Μαλινόφσκι (είχε δώσει τη νίκη κόντρα στη Γιουβέντους) να πετυχαίνει γκολ στο 26’. Το 0-1 ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι ισορροπίες άλλαξαν όταν ο Γκοσένς δέχτηκε δύο κίτρινες κάρτες μέσα σε λίγα λεπτά. Η πρώτη στο 52’ και η δεύτερη στο 69’, αναγκάζοντας την ομάδα του Μπέγκαμο να συνεχίσει με 10.

Κάτι που το εκμεταλλεύτηκε η Ρόμα μέσα σε έξι λεπτά. Ο Κριστάντε στο 75’ έφερε το ματς στα ίσα ισοφαρίζοντας σε 1-1 για τους «τζιαλορόσι». Το οποίο δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Το μόνο που διαφοροποιήθηκε ήταν οι αριθμητικές ισορροπίες που αποκαταστάθηκαν. Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ιμπάνιεθ δέχτηκε κίτρινη κάρτα, ενώ ένα λεπτό μετά αντίκρισε την δεύτερη και αποβλήθηκε!

Με την ισοπαλία αυτή η Αταλάντα έφτασε τους 65 βαθμούς και ισοβαθμεί στην 3η θέση με τη Γιουβέντους, ενώ μείωσε στον 1 την απόσταση απ’ την 2η Μίλαν (ηττήθηκε απ’ τη Σασουόλο). Απ’ την άλλη, η Ρόμα πήγε στους 55 βαθμούς όντας 5η και είναι στο -3 απ’ τη Λάτσιο που έχει και δύο ματς λιγότερα!

Ολυμπιακοί Αγώνες: Εκτός από το μεγάλο «ραντεβού» ο Μάτι Λι