La Liga: Η Σεβίλλη πήρε βαθμό με γκολ του τερματοφύλακα! (Videos+Photos)

La Liga: Η Βαγιαδολίδ είχε… αγκαλιά μια τεράστια νίκη κόντρα στη Σεβίλλη, αλλά ο τερματοφύλακας Μπόνο σκόραρε στις καθυστερήσεις και ισοφάρισε σε 1-1!

Μια νίκη… σφραγίδα παραμονής στην Primera Division ψάχνει εδώ και καιρό η Ρεάλ Βαγιαδολίδ. Κι εκεί που ήταν έτοιμη να την πανηγυρίσει στο «Θορίγια» κόντρα στη Σεβίλλη, ο Μπόνο την άφησε με… άδεια χέρια! Ο τερματοφύλακας της ομάδας απ’ την Ανδαλουσία έφερε το ματς στα ίσα σκοράροντας στις καθυστερήσεις!

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με την Βαγιαδολίδ να προηγείται. Απ’ το σημείο του πέναλτι. Ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση των 45’, ο Ορεγιάνα μετέτρεψε σε γκολ την παράβαση που κέρδισαν οι γηπεδούχοι.

Η Βαγιαδολίδ κρατούσε το υπέρ της σκορ, παρά την πίεση της Σεβίλλης. Όσο περνούσαν τα λεπτά οι φιλοξενούμενοι πρέσαραν όλο και περισσότερο, με τη Ρεάλ να συνεχίζει να παλεύει για τη νίκη. Κι εκεί που φάνηκε πως θα την πάρει, ήρθε κάτι που γίνεται σπάνια…

Στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μπόνο που είχε προωθηθεί στην τελευταία φάση του ματς, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων κι έγινε δίχως άλλο το πρόσωπο της αγωνιστικής! Με ένα γκολ που ήρθε μετά από φάση διαρκείας στα καρέ των γηπεδούχων.

Ο τερματοφύλακας της Σεβίλλης έδωσε το βαθμό στην ομάδα του και στέρησε δύο απ’ την Βαγιαδολίδ που τους είχε ανάγκη στην προσπάθειά της να μείνει στην κατηγορία! Η ομάδα του Λοπετέγι έφτασε τους 55 βαθμούς και είναι 4η, ενώ οι γηπεδούχοι πήγαν στους 27 και είναι στη 16η θέση.

Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ