La Liga: Γκέλα για Μπιλμπάο με Εϊμπάρ! (Video+Photos)

La Liga: Στο 1-1 έμεινε η Αθλέτικ Μπιλμπάο που υποδέχτηκε την εκ των ουραγών Εϊμπάρ!

Σε μια περίοδο που η Αθλέτικ Μπιλμπάο αρχίζει να έχει το μυαλό της στους δύο τελικούς Κυπέλλου που θα δώσει αρχές του Απρίλη, οι συνέπειες φάνηκαν για τα «λιοντάρια»! Για την 28η αγωνιστική της Primera Division, οι Βάσκοι παραχώρησαν ισοπαλία στην Εϊμπάρ 1-1! Αποτέλεσμα που φυσικά είναι γκέλα για.

Στο «Σαν Μαμές» οι γηπεδούχοι άρχισαν το ματς ιδανικά. Μετά από ασίστ του Ντε Μάρκος, ο Μπερίτσε ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό του ματς.

Η Εϊμπάρ, όμως, «απάντησε» γρήγορα. Στο 17’ ήταν ο Κίκε αυτός που έφερε το ματς στην ισορροπία, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Από εκεί και πέρα δεν άλλαξε τίποτα σε επίπεδο σκορ και αποτελέσματος μέχρι το τέλος της αναμέτρησης. Με την Μπιλμπάο να παραχωρεί ισοπαλία στην Εϊμπάρ, που σαφώς έφυγε ικανοποιημένη με την ισοπαλία.

Η Μπιλμπάο βρέθηκε στην 9η θέση μετά το βαθμό αυτό, έχοντας 35 και «έπιασε» τη Λεβάντε που χθες ηττήθηκε στην έδρα της Μπέτις. Η Εϊμπάρ είναι 18η με 23 βαθμούς, πλησιάζοντας στον 1 τη θέση της σωτηρίας!

Η ΔΕΑΒ κάλεσε σε ακρόαση τον ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός AKTOR: Στήριξη Ερντογάν σε Αταμάν για τις απειλές από Μακάμπι Τελ Αβίβ (video)
Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια
Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!