La Liga: Δύο γκολ στις καθυστερήσεις και 2-0 η Βαλένθια! (Video+Photos)

La Liga: Σπουδαία νίκη για τη Βαλένθια κόντρα στη Θέλτα με δύο γκολ στο 4ο και στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων (2-0)!

Όποιος σκέφτηκε να πάψει να παρακολουθεί το παιχνίδι της Βαλένθια με τη Θέλτα στο 2ο ή 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, δε θα έχει πάρει… χαμπάρι τι έγινε! Το εκπληκτικό αυτό ματς στο «Μεστάγια» βρήκε τις «νυχτερίδες» να παίρνουν μια νίκη που άρχισε να φαντάζει ανέλπιστη!

Η ομάδα του Βίγκο έμεινε με παίκτη λιγότερο για περισσότερο από μισή ώρα αγώνα. Όμως η Βαλένθια έπρεπε να φτάσει στα… χασομέρια για να πετύχει όχι ένα, αλλά δύο γκολ για να πάρει ένα σπουδαίο τρίποντο γι’ αυτή!

Το ματς ήταν στο 0-0 όταν ο Μπλάνκο αντίκρισε την κόκκινη κάρτα στο 64’. Αφήνοντας τη Θέλτα με δέκα παίκτες και δίνοντας το έναυσμα στη Βαλένθια για να πιέσει ακόμη περισσότερο.

Αυτή η πίεση έφερε αποτέλεσμα στο 90+4’! Ο Βαγιέχο ήταν αυτός που πέτυχε το γκολ για τις «νυχτερίδες» και έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους! Αυτόματα η Θέλτα των δέκα παικτών έπρεπε να βγει μπροστά για όσα λεπτά απέμεναν.

Κάπως έτσι ήρθε και το 2-0 για τη Βαλένθια στο 90+8’! Ο Γκαμεϊρό αυτή τη φορά ήταν ο σκόρερ για την τόσο αγχωτική νίκη των «νυχτερίδων»!

Πλέον η Βαλένθια έφτασε τους 27 βαθμούς και με αυτή τη νίκη απέχει 6 βαθμούς απ’ τη ζώνη του υποβιβασμού όντας στην 12η θέση. Δύο θέσεις πιο πάνω είναι η Θέλτα που έχει 29 βαθμούς.

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
EuroLeague: Ανακοίνωση για τις δηλώσεις του Εργκίν Αταμάν περί διαιτησίας
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση