La Liga: Μέσι, τι κάνεις ρε άνθρωπε! (Videos+Photos)

La Liga: Πεντάρα η Μπαρτσελόνα στην Αλαβές με εκπληκτικό Μέσι και επιστροφή στη 2η θέση!

Με τέτοιο Μέσι η Μπαρτσελόνα σε όποια κατάσταση κι αν βρίσκεται, δεν μπορεί να απειληθεί! Ο Αργεντινός στο ματς της 23ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβιζιόν έφτασε σε συμμετοχές τον τεράστιο Τσάβι! Δε γινόταν να μην το γιορτάσει και δυστυχώς γι’ αυτή… βρέθηκε μπροστά του η Αλαβές!

Ο Τρινκάο ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για τους «μπλαουγκράνα» στο 29ο λεπτό. Το δεύτερο «χτύπημα» ήταν το πρώτο του Μέσι! Ο σπουδαίος Αργεντινός αφού σκόραρε και του ακυρώθηκε το τέρμα ως οφσάιντ μέσω VAR, στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων βρήκε μια τρύπα να περάσει την μπάλα από μακριά, στέλνοντάς την έτσι απλά στο δοκάρι και τα δίχτυα… Λες και πήγαινε βόλτα στο δάσος!

Η Αλαβές βρήκε τη δύναμη να αντιδράσει στο 57’, μειώνοντας το σκορ με τον Ριόχα. Με την Μπαρτσελόνα να αντιδρά στο 74’. Ο Μέσι βγήκε τετ α τετ και δεν κατάφερε να σκοράρει, αλλά ο Τρινκάο πήρε το… ριμπάουντ και έγραψε το 3-1.

Μόλις ένα λεπτό μετά, ήρθε η… ποδοσφαιρική μαγεία. Ο Μέσι με μυθικό σουτ στο παραθυράκι της εστίας της Αλαβές, έκανε το 4-1 μην αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Το τελικό 5-1 ήρθε στο 80’. Ο Μέσι «έσκαψε» εξαιρετικά στον Γκριεζμάν, αυτός έκανε το γύρισμα και ο Ζούνιορ Φίρπο με άνεση διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Με το αποτέλεσμα αυτό η Μπαρτσελόνα επέστρεψε στην 2η θέση ξεπερνώντας την Σεβίλλη και «πιάνοντας» ξανά την Ρεάλ Μαδρίτης στους 46 βαθμούς. Όντας στο -8 απ’ την πρώτη Ατλέτικο Μαδρίτης, που έχει κι ένα ματς λιγότερο.

Η Ντεπορτίβο Αλαβές απ’ την άλλη, είναι στους 22 βαθμούς και μόλις 1 πάνω απ’ την επικίνδυνη ζώνη.

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ