Serie A: Άνετα στην κορυφή η Μίλαν με 500άρη Ζλάταν! (Video+Photos)

Serie A: Τα 500 γκολ σε συλλογικό επίπεδο ξεπέρασε ο Ιμπραϊμοβιτς στο άνετο 4-0 της Μίλαν με την Κροτόνε-Νίκη της Ουντινέζε επί της Ελλάς Βερόνα (2-0)!

Κόντρα στην ουραγό Κροτόνε, η Μίλαν δεν αντιμετώπισε το παραμικρό πρόβλημα για να επιστρέψει στην κορυφή του Καμπιονάτο! Οι «ροσονέρι» επικράτησαν εύκολα 4-0 και ξεπέρασαν την Ίντερ που βρέθηκε για 2 μέρες στην πρώτη θέση μετά τη δική της νίκη στη Φλωρεντία.

Πρόσωπο του ματς σαφώς και ήταν ο Ζλάταν Ιμπραϊμοβιτς! Ο Σουηδός παικταράς σκόραρε δύο φορές και με το πρώτο του τέρμα έφτασε τα 500 τέρματα στην καριέρα του αποκλειστικά σε συλλογικό επίπεδο!

Ο έμπειρος άσος έκανε το 1-0 με γκολάρα στο 30’ της αναμέτρησης και κάπως έτσι έγινε… 500άρης στα γκολ!

Πάντως δεν αρκέστηκε εκεί το «λιοντάρι», καθώς έφτασε και τα 501! Στο 64’ έκανε το 2-0 και ουσιαστικά «καθάρισε» τη νίκη της Μίλαν.

Ακολούθησαν δύο τέρματα του Άντε Ρέμπιτς μέσα σε δύο λεπτά (69’ και 70’) για να διαμορφωθεί το τελικό 4-0.

Η Μίλαν έφτασε τους 49 βαθμούς και είναι ξανά μόνη πρώτη και στο +2 απ’ τη δεύτερη Ίντερ. Η Κροτόνε απ’ την άλλη έμεινε στην τελευταία θέση με 12.

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ-ΕΛΛΑΣ ΒΕΡΟΝΑ 2-0

Επικράτηση για την 21η αγωνιστική του Καμπιονάτο και για την Ουντινέζε. Οι γηπεδούχοι επικράτησαν 2-0 της Ελλάς Βερόνα, πιο δύσκολα απ’ όσο δείχνει το τελικό σκορ πάντως.

Η Ουντινέζε προηγήθηκε στο 84’ με αυτογκόλ του Σιλβέστρι, για να διαμορφωθεί το τελικό 2-0 στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ντεουλοφέου.

Πλέον η Ουντινέζε έχει 24 βαθμούς στην 11η θέση της Serie A, ενώ η Ελλάς Βερόνα είναι 9η μένοντας στους 30.

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ