Premier League: Η Νιούκαστλ… κατασπάραξε τα «ζαχαρωτά»! (Video+Photos)

Premier League: Σπουδαία νίκη της Νιούκαστλ στην έδρα της Έβερτον με 2-0, κορυφαίος ο Κάλουμ Ουίλσον!

Επιβλητικό πέρασμα απ’ το «Γκούντισον Παρκ» έκανε η Νιούκαστλ! Η ομάδα της βόρειας Αγγλίας επικράτησε 2-0 στο «σπίτι» της Έβερτον, παίρνοντας μια σπουδαία νίκη για την 21η αγωνιστική της Premier League!

Το ματς είχε αρκετή ένταση και δύναμη, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να σκοράρουν. Το πρώτο μέρος έληξε χωρίς τέρματα και το δεύτερο κυλούσε χωρίς να… σπάει η ισορροπία εύκολα. Μέχρι που ανέλαβε δράση ο Κάλουμ Ουίλσον!

Στο 73’ άνοιξε το σκορ για τις «καρακάξες», δίνοντας σπουδαίο προβάδισμα στην ομάδα του σε ένα τόσο κλειστό ματς. Κι ενώ η Έβερτον προσπαθούσε να πιέσει για να φτάσει στην ισοφάριση και πάλι ο Ουίλσον ήρθε να τελειώσει την υπόθεση νίκη! Στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 2-0 για τη Νιούκαστλ, δίνοντας σπουδαία νίκη στους φιλοξενούμενους.

Με το αποτέλεσμα αυτό η Νιούκαστλ έφτασε τους 22 βαθμούς και ξεμάκρυνε αρκετά απ’ τη ζώνη του υποβιβασμού (+9) όντας στην 16η θέση. Η Έβερτον απ’ την άλλη, έμεινε στους 33 βαθμούς και είναι 7η, έχοντας πάντως δύο ματς λιγότερα.

Η πορεία της Ολυμπιακής Φλόγας
Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR
Euroleague: "Διπλό" τετράδας στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Δύσκολα προλαβαίνει Παναθηναϊκό ο Μπάμπα