La Liga: Ξέσπασε στην Αλαβές η Ρεάλ Μαδρίτης (Videos+Photos)!

La Liga: Με τέσσερα γκολ φιλοδώρησε η Ρεάλ την Αλαβές μέσα στο… σπίτι της (4-1)!

Την ευκαιρία να… ξεσπάσει έψαχνε η Ρεάλ Μαδρίτης. Χωρίς τον Ζινεντίν Ζιντάν στον πάγκο της, καθώς ταλαιπωρείται από κορονοϊό, η «βασίλισσα» άφησε πίσω της τον προβληματισμό προηγούμενων αγώνων και συνέτριπε την ομάδα Αμπελάρδο με σκορ 4-1!

Στο «Μεντιθορόθα» η Αλαβές προσπάθησε να μπει στο ματς για να ξαφνιάσει τη Ρεάλ, όμως δεν κατάφερε να σκοράρει στα πρώτα λεπτά. Αντίθετα, οι «μερένχες» βρήκαν γκολ από κόρνερ νωρίς-νωρίς. Στο 15’ ο Κρος εκτέλεσε και ο Κασεμίρο με κεφαλιά έκανε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους.

Η συνέχεια άνηκε στους Μαδριλένους. Ο Καρίμ Μπενζεμά έκανε το 2-0 στο 41’ μετά από ασίστ-τακουνάκι του Αζάρ!

Στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους, ο Εντέν Αζάρ επέστρεψε στα γκολ με ωραίο πλασέ σε τετ α τετ για το 3-0 της Ρεάλ που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Χοσέλου στο 59’. Αλλά η «βασίλισσα» δεν ήταν διατεθειμένη να τους δώσει δικαιώματα. Με το δεύτερο προσωπικό του γκολ και τέταρτο για τη Ρεάλ Μαδρίτης, ο Μπενζεμά έκανε το 4-1 στο 70ο λεπτό με εξαιρετική ατομική προσπάθεια!

Αυτό ήταν και το τελικό σκορ για το ξέσπασμα της Ρεάλ Μαδρίτης. Οι «μερένχες» έφτασαν τους 40 βαθμούς και βρίσκονται στο -4 από την κορυφή και την Ατλέτικο Μαδρίτης, έχοντας πάντως και δύο ματς περισσότερα! Η Αλαβές απ’ την άλλη, με 18 βαθμούς είναι μόλις 1 πάνω απ’ τη ζώνη του υποβιβασμού.

Ρεάλ Μαδρίτης: Καταγγελία του Ρούντιγκερ μετά τη σύνδεσή του με την ISIS
Σούπερ προσφορές* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες των ελληνικών ομάδων στη Euroleague
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παρτιζάν-Ολυμπιακός και τις υπόλοιπες «μάχες» της EuroLeague
Παναθηναϊκός AKTOR, Αταμάν: «Να υπερασπιστούμε τη δεύτερη θέση με ομαδικότητα και επιθετική άμυνα»