Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Μάντσεστερ Σίτι 0-0: Μοιρασιά στο ντέρμπι (videos+photos)

Στο 0-0 έμειναν Σίτι και Γιουνάιτεντ στο ντέρμπι του Μάντσεστερ

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε του ντέρμπι του Μάντσεστερ που διεξήχθη στο Ολντ Τράφορντ μεταξύ της Γιουνάιτεντ και της Σίτι, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Premier League. Οι δύο ομάδες δεν ρίσκαραν, προκειμένου να αποφύγουν το ενδεχόμενο μιας ήττας και τελικά η ισοπαλία ήταν το πιο δίκαιο αποτέλεσμα.

Εύκολη ήταν για τον Ντε Χέα η επέμβαση που έκανε σε ευκαιρία του Μαχρέζ, μισοτελειωμένες ευκαιρίες από ΜακΤόμινεϊ και Λίντελοφ για τους «κόκκινους διαβόλους». Ο VAR υπέδειξε το οφσάιντ στη φάση που ο Ράσφορντ στην έναρξη του δευτέρου μέρους κέρδισε πέναλτι κι έτσι η μπάλα δεν στήθηκε ποτέ στην άσπρη βούλα για τη Γιουνάιτεντ.

Η Νιούκαστλ κατάφερε δύσκολα να λυγίσει την αντίσταση της Γουέστ Μπρομ και να πάρει τη νίκη με 2-1 στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ». Οι «ανθρακωρύχοι» προηγήθηκαν μόλις στο 1ο λεπτό με τον Αλμιρόν, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Φούρλονγκ (51'), για να έρθει στο 83' ο Γκέιλ και να δώσει τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του Στιβ Μπρους.

Νωρίτερα, στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων η Αστον Βίλα πήρε σπουδαίο «διπλό» στο «Μολινό», από τη Γουλβς με 1-0. Το ματς κρίθηκε από το εύστοχο πέναλτι του Ελ Γκαζί. Στη φάση αυτή αποβλήθηκε ο Μουτίνιο για τους γηπεδούχους, ενώ στο 85ο λεπτό είχε δει την κόκκινη κάρτα και ο Ντάγκλας Λουίζ για τους «χωριάτες».

ΑΕΚ: Στη Σουηδία για τον Πίττα - Τι είπε ο Κύπριος φορ που σκόραρε δύο γκολ
Κιλιάν Εμπαπέ: Πιέσεις του Εμανουέλ Μακρόν στη Ρεάλ Μαδρίτης για να παίξει στους Ολυμπιακούς Αγώνες
Ο Παναθηναϊκός στέφθηκε 4η φορά πρωταθλητής Ευρώπης στο «σπίτι» του! (photos+video)
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Νάπολι