Γερμανία-Ουκρανία: Το… τούμπαραν σε ένα δεκάλεπτο! (Videos)

Με γκολ των Σανέ και Βέρνερ οι Γερμανοί ανέτρεψαν την κατάσταση στο τέλος του πρώτου μέρους απέναντι στους Ουκρανούς.

Με γκολ του Γιάρεμτσουκ η Ουκρανία πήρε το προβάδισμα του σκορ στη Γερμανία. Οι γηπεδούχοι, όμως, δεν έδειξαν να πανικοβάλλονται. Τα «πάντσερ» μέσα σε ένα δεκάλεπτο έκαναν την ανατροπή και πήραν προβάδισμα πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Ο Σανέ στο 23’ ισοφάρισε, με ωραίο πλασέ στην αντεπίθεση μετά από πάσα του Γκόρετσκα ο οποίος είναι απ’ τους κορυφαίους των γηπεδούχων στην αναμέτρηση.

Στο 33’ ήρθε η ολική ανατροπή και πάλι με ασίστ του Γκόρετσκα. Η μπάλα έφτασε μέσα στην περιοχή, ο Γερμανός χαφ γύρισε ωραία και ο Βέρνερ απλά την έσπρωξε στα δίχτυα για το 2-1.

Δείτε τα γκολ των Γερμανών:

Αποχαιρετιστήριο Eurojackpot πάρτι στη Μαρίνα Σάττι
Λευτέρης Πετρούνιας: Ραντεβού με την Ιστορία για τον «άρχοντα των κρίκων» - Ώρα τελικού στο Ρίμινι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός, Τενερίφη-Περιστέρι και τον Πετρούνια
Παπαπέτρου στο Onsports.gr: «Ακόμα δεν έχει τελειώσει τίποτα, ευχαριστούμε τον κόσμο μας»