Κύπελλο Ελλάδας: Στην παράταση ο Αστέρας Τρίπολης (videos+photos)

Ο Αστέρας Τρίπολης θα συνεχίσει την πορεία του στο Κύπελλο Ελλάδας μιας και επικράτησε 3-2 στην παράταση του Πλατανιά

Μπορεί να έφτασε μια ανάσα από το... κάζο όμως ο Αστέρας Τρίπολης, με πρωταγωνιστή τον Ινγκλέσιας που πέτυχε δύο γκολ στην παράταση, πήρε τη νίκη με 3-2 και πήρε τον πρόκριση κόντρα στον Πλατανιά στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

Το πάλεψε η ομάδα του Γιάννη Τάτση που προηγήθηκε δύο φορές, αλλά πλήρωσε τα ατομικά λάθη. Από λάθος το τερματοφύλακα Μαντζάρη στο πρώτο λεπτό της παράτασης έφτασε στο 1-1 ο Αστέρας, με πέναλτι οι Αρκάδες έκαναν το 2-2 στην παράταση και ενώ είχε πάρει εκ νέου σκορ πρόκρισης με τον Μπιανκόνι ο Πλατανιάς.

Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 1 της σειράς των playoffs της Euroleague
Παναθηναϊκός AKTOR: Ο Μάικ γύρισε σπίτι του…
Ρομπίνιο: Συμπλήρωσε ένα μήνα στη φυλακή - Από την απομόνωση σε κελί 8 τ.μ.
Βεζένκοφ: «Είναι δύσκολα στο ΝΒΑ αλλά έκανα την σωστή επιλογή»