Νίκησε και περιμένει η Σίτι (video)

Συνήλθε μετά τη διακοπή του πρωταθλήματος η Μάντσεστερ Σίτι και με δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά επικράτησε εκτός έδρας με 2-0 της Κρίσταλ Πάλας, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Premier League.

Μετά το «χαστούκι» από την Γουλβς στο «Ετιχαντ» (0-2) η νίκη στο Λονδίνο ήταν επιβεβλημένη για τους πρωταθλητές, έτσι ώστε να πλησιάσουν στην κορυφή την Λίβερπουλ και να ελπίζουν σε «στραβοπάτημα» της το απόγευμα της Κυριακής (20/10) στο «Ολντ Τράφορντ» απέναντι στην Γιουνάιτεντ.

Νωρίτερα, μετά από νέα κακή εμφάνιση, η Τότεναμ παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία, 1-1, στη Γουότφορντ, δίνοντας συνέχεια στα αρνητικά αποτελέσματα από το ξεκίνημα της περιόδου εντός κι εκτός των συνόρων. Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους ομίλους του Champions League, ήταν, για μια ακόμη φορά, κακή και βρέθηκε πίσω στο σκορ με το γκολ του Ντουκουρέ στο 6ο λεπτό, για να τη γλιτώσει ο Ντέλε Αλι ισοφαρίζοντας στο τελικό 1-1 στο 88'.

Crystal Palace vs Manchester City 0-2 - All Goals & Extеndеd Hіghlіghts 2019

Euroleague: Παπαγιάννης και Καλάθης πήγαν στη Μονακό και το έριξαν στα… γαλλικά! (video)
Gala κάτω απ' την Ακρόπολη με συγκίνηση και αναμνήσεις από τον Παύλο Γιαννακόπουλο
Διαιτητής δεν απέβαλε τον Μέσι για να πάρει τη φανέλα του!
ΠΑΟΚ: Χωρίς Ζίβκοβιτς στο Βόλο