Κόπα Άφρικα: «Όνειρο ζει» μην «ξυπνάτε» τη Μαδαγασκάρη (video)

Η έκπληξη του Κόπα Άφρικα, Μαδαγασκάρη, πέτυχε μεγάλη πρόκριση στους προημιτελικούς της διοργάνωσης, μέσα από τη διαδικασία των πέναλτι, με 4-2 επί της Λαϊκής Δημοκρατίας του Κονγκό (ο αγώνας στην κανονική του διάρκεια και στην παράταση τελείωσε ισόπαλος, 2-2).

Η ομάδα του Ντουπουά προηγήθηκε στο 9΄ με τον Αμάντα, το Κονγκό ισοφάρισε πολύ γρήγορα με τον Μπακαμπού (21΄), ωστόσο, στο δεύτερο μέρος (77΄) ο Αντριατσίμα έβαλε ξανά την Μαδαγασκάρη μπροστά στο σκορ. Ακριβώς στην εκπνοή του αγώνα, ο Μπεμπά «έγραψε» το 2-2 και οι ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση, όπου τίποτα δεν άλλαξε.

Στη ρώσικη ρουλέτα των πέναλτι οι παίκτες της Μαδαγασκάρης είχαν απόλυτη ευστοχία στις 4 εκτελέσεις που έκαναν, σε αντίθεση με αυτούς του Κονγκό, που αστόχησαν στο πρώτο και στο τέταρτο.

Νέο σκάνδαλο στην Premier League: Συνελήφθησαν δύο παίκτες για βιασμό και σεξουαλική επίθεση
Super League: Ντέρμπι κορυφής ΑΕΚ - Παναθηναϊκός | Επικίνδυνοι έξοδοι για ΠΑΟΚ, Ολυμπιακό