Σόκαρε τη Λάτσιο η Τζένοα! (video)

Η Τζένοα επικράτησε με... buzzer beater της Λάτσιο 2-1 στο «Λουίτζι Φεράρις».

Έχασε έδαφος η Λάτσιο, στην προσπάθεια που κάνει για πρόκριση στο Champions League της επόμενης αγωνιστικής περιόδου, καθώς οι «λατσιάλι» ηττήθηκαν με 2-1 από τη Τζένοα στο «Λουίτζι Φεράρις».

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους φιλοξενούμενους, που προηγήθηκαν στην Γένοβα με γκολ του Μπάντελι στην εκπνοή του ημιχρόνου, όμως στο δεύτερο μέρος τα πάντα άλλαξαν.

Με αντεπίθεση διαρκείας η Τζένοα γύρισε το παιχνίδι και με νικητήριο γκολ του Ντομένικο Κρίσιτο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, άφησε ξερή την ομάδα του Σιμόνε Ιντσάγκι (2-1), που βρίσκεται πλέον στο -5 από την ζώνη του Champions League.

Genoa - Lazio 2-1 Highlights

Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας
Στο Βερολίνο, με στάση Βελιγράδι, θα είναι… ωραία!
Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον