Primera Division: Σπουδαία νίκη για την Εσπανιόλ (video)

Σημαντική νίκη 1-0 πανηγύρισε σε βάρος της Λεγανές η Εσπανιόλ και ανέβηκε βαθμολογικά.

Με τον Ιγκλέσιας να σημειώνει το μοναδικό τέρμα της συνάντησης στο 9ο λεπτό, η Εσπανιόλ υπερασπίστηκε την έδρα της με 1-0, απέναντι στην Λεγανές, για την 18η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος. Για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι είχαν τον Δημήτρη Σιόβα σε όλο το 90λεπτο, ήταν η τέταρτη διαδοχική αγωνιστική που δεν πανηγύρισαν ένα... τρίποντο.

Το γκολ του αγώνα

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ:

18η αγωνιστική

Λεβάντε-Τζιρόνα             2-2

(58΄ Μοράλες, 87΄ Κόκε – 31΄ Πορτού, 72΄ Γκαρσία)

Ουέσκα               8

Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ
Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ