Κύπελλο Ελλάδας: Το πλήρες πρόγραμμα των ομίλων

Κύπελλο Ελλάδας: Το πλήρες πρόγραμμα των ομίλων

Πρεμιέρα στην φάση των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας με ντέρμπι, καθώς ΠΑΟΚ και Άρης θα αναμετρηθούν στην Τούμπα. - Όλο το πρόγραμμα.

Αναμφίβολα το ματς που ξεχωρίζει από την κλήρωση των ομίλων του δεύτερου τη τάξει θεσμού του ελληνικού ποδοσφαίρου είναι το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης. Κατά το τριήμερο 25-27 Σεπτεμβρίου θα πραγματοποιηθεί η πρώτη αγωνιστική και ο «Δικέφαλος του Βορρά» θα υποδεχθεί τους «κίτρινους» στην Τούμπα.

Ωστόσο, ενδιαφέρον παρουσιάζει και το παιχνίδι του Πανιώνιου με την Λάρισα για τον 8ο όμιλο, όπως και η «μάχη» του Βόλου με τον Απόλλωνα Λάρισας για τον 2ο όμιλο. Σύμφωνα με την προκήρυξη του Κυπέλλου, οι ομάδες της Super League θα δώσουν 1 ματς στην έδρα τους και 2 παιχνίδι μακριά απ’ αυτήν.

Συνοπτικά, όλο το πρόγραμμα των ομίλων:

1η αγωνιστική (25, 26, 27 Σεπτεμβρίου)

1ος όμιλος
Ατρόμητος - ΠΑΣ Γιάννινα
Θύελλα Καμαρίου - Ηρακλής

2ος όμιλος
ΑΕΚ - Λαμία
Βόλος - Απόλλων Λάρισας

3ος όμιλος
Παναιτωλικός - Παναθηναϊκός
ΟΦ Ιεράπετρας - ΑΟΧ/Κισσαμικός

4ος όμιλος
ΠΑΟΚ - Άρης
Αήττητος Σπάτων - Εργοτέλης

5ος όμιλος
Ολυμπιακός - Λεβαδειακός
Άρης Αβάτου - Παναχαϊκή

6ος όμιλος
Αστέρας Τρίπολης - Απόλλων Σμύρνης
Απόλλων Παραλιμνίου - Τρίκαλα

7ος όμιλος
Ξάνθη - ΟΦΗ
Νίκη Βόλου - Κέρκυρα

8ος όμιλος
Πανιώνιος - Λάρισα
Ηρόδοτος - Απόλλων Πόντου

2η αγωνιστική (30, 31 Οκτωβρίου, 1 Νοεμβρίου)

1ος όμιλος
Ηρακλής - Ατρόμητος
ΠΑΣ Γιάννινα - Θύελλα Καμαρίου

2ος όμιλος
Απόλλων Λάρισας - ΑΕΚ
Λαμία - Βόλος

3ος όμιλος
ΑΟΧ/Κισσαμικός - Παναιτωλικός
Παναθηναϊκός - ΟΦ Ιεράπετρας

4ος όμιλος
Εργοτέλης - ΠΑΟΚ
Άρης - Αήττητος Σπάτων

5ος όμιλος
Παναχαϊκή - Ολυμπιακός
Λεβαδειακός - Άρης Αβάτου

6ος όμιλος
Τρίκαλα - Αστέρας Τρίπολης
Απόλλων Σμύρνης - Απόλλων Παραλιμνίου

7ος όμιλος
Κέρκυρα - Ξάνθη
ΟΦΗ - Νίκη Βόλου

8ος όμιλος
Απόλλων Πόντου - Πανιώνιος
Λάρισα - Ηρόδοτος

3η αγωνιστική (4, 5, 6 Δεκεμβρίου)

1ος όμιλος
Ηρακλής - ΠΑΣ Γιάννινα
Θύελλα Καμαρίου - Ατρόμητος

2ος όμιλος
Απόλλων Λάρισας - Λαμία
Βόλος - ΑΕΚ

3ος όμιλος
ΑΟΧ/Κισσαμικός - Παναθηναϊκός
ΟΦ Ιεράπετρας - Παναιτωλικός

4ος όμιλος
Εργοτέλης - Άρης
Αήττητος Σπάτων - ΠΑΟΚ

5ος όμιλος
Παναχαϊκή - Λεβαδειακός
Άρης Αβάτου - Ολυμπιακός

6ος όμιλος
Τρίκαλα - Απόλλων Σμύρνης
Απόλλων Παραλιμνίου - Αστέρας Τρίπολης

7ος όμιλος
Κέρκυρα - ΟΦΗ
Νίκη Βόλου - Ξάνθη

8ος όμιλος
Απόλλων Πόντου - Λάρισα
Ηρόδοτος - Πανιώνιος



Πόλο: Διπλή πρόκριση για τον Υδραϊκό
Πόλο: Διπλή πρόκριση για τον Υδραϊκό
Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
©2011-2024 Onsports.gr - All rights reserved