«Εφτάψυχη» Σεβίλη

Έναν αγώνα με πολλές συγκινήσεις πρόσφεραν στο κοινό Σεβίλη και Βιγιαρεάλ, που αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 στο «Σάντσεθ Πιθχουάν», στο πλαίσιο της 32ης ημέρας στην ισπανική Primera Division.

Τρεις ημέρες μετά τον αποκλεισμό από την Μπάγερν στα προημιτελικά του Champions League, η ομάδα του Βιντσέντσο Μοντέλα εμφανίστηκε σε κακή κατάσταση την πρώτη ώρα του παιχνιδιού και οι φιλοξενούμενοι δεν άφησαν την ευκαιρία ανεκμετάλλευτη.

Το «κίτρινο υποβρύχιο» πέτυχε δύο γκολ, με τον Ντάνιελ Ράμπα στο 36΄ και τον Κάρλος Μπάκα στο 68΄, ενώ από το 62΄ οι γηπεδούχοι έπαιζαν με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Βισάμ Μπεν Γεντέρ δέχθηκε δύο κίτρινες κάρτες σε ελάχιστα δευτερόλεπτα και αποβλήθηκε. Στο 75ο λεπτό την «άγουσα προς τα αποδυτήρια», επίσης με δύο κίτρινες, πήρε και ο Ζάουμε Κόστα, ο οποίος υπέπεσε σε πέναλτι βρίσκοντας την μπάλα με το χέρι.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Νολίτο στο 77΄ αλλά ο Σέρχιο Ασένχο απέκρουσε εύκολα, όμως ένα λεπτό αργότερα ο παίκτης των γηπεδούχων εξιλεώθηκε μειώνοντας σε 1-2, για να ολοκληρώσει την επαναφορά της Σεβίλης στο 82΄ ο Ν΄Ζονζί, ο οποίος ισοφάρισε με εξαιρετικό σουτ από τα 20 μέτρα, διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό σκορ.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ:

Τζιρόνα-Μπέτις 0-1

(36΄ Μορόν)

Σεβίλη-Βιγιαρεάλ 2-2

(78΄ Νολίτο, 82΄ Ν΄Ζονζί - 36΄ Ράμπα, 68΄ Μπάκα)

Μάλαγα 17

Σοκ για την Πάουλα Μπαντόσα: Ξέσπασε σε κλάματα στην αγκαλιά της Σαμπαλένκα (vid)
Οι προκρίσεις Ολυμπιακού και ΠΑΟΚ στα ημιτελικά του Conference League «κρίνονται» στην COSMOTE TV
Για πρώτη φορά στην Ελλάδα 115 εκατομμύρια ευρώ από το Eurojackpot – Αύριο στις 21:00 η κλήρωση
Φώτης Ιωαννίδης: Ένας «γίγαντας» για τον φορ του Παναθηναϊκού - «Τον θέλει και η Γιουβέντους»