Εσπανιόλ - Ρεάλ Μαδρίτης 1-0: «Χαστουκάρα» στις καθυστερήσεις (video)

Ήττα σοκ για την Ρεάλ Μαδρίτης στην Καταλονία, μια και η Εσπανιόλ επιβλήθηκε 1-0 στην αναμέτρηση της 26ης αγωνιστικής της Liga.

«Χρυσός» σκόρερ για την ομάδα της Βαρκελώνης ήταν ο Μορένο στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Η «Βασίλισσα» έμεινε στην 3η θέση και το -7 από την Ατλέτικο Μαδρίτης που έχει ένα ματς λιγότερο, ενώ την… απειλεί η Βαλένθια που απέχει δύο βαθμούς.

Η Εσπανιόλ διαμαρτύρεται σωστά για το γκολ του Μορένο που ακυρώθηκε στο 31ο λεπτό ως οφσάιντ, το οποίο δεν ήταν, ενώ στο 41’ η Ρεάλ ζήτησε πέναλτι σε χέρι του Βίκτορ Σάντσεθ αλλά λανθασμένα δεν δόθηκε η παράβαση.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και έχασαν μεγάλη ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ στο 49’ με την κεφαλιά του Ντοάρτε που σταμάτησε στο δοκάρι των φιλοξενούμενων, αλλά στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Μορένο με ωραίο σουτ, έπειτα από παράλληλη του Γκαρσία από τα δεξιά, έγραψε το τελικό 1-0.

Εσπανιόλ: Ντιέγκο Λόπεθ, Μαρτίν, Ντουάρτε, Νταβίντ Λόπεθ, Σάντσεθ, Ναβάρο, Πιάτι (79’ Μπαπτιστάο), Βίκτορ Σάντσεθ (70’ Γκρανέρο), Μορένο, Γκαρσία, Νταρντέρ.

Ρεάλ Μαδρίτης: Νάβας, Νάτσο, Ράμος, Βαράν, Ασράφ, Ίσκο (69’ Μπενζεμά), Κόβασιτς (89’ Μαγιοράλ), Γιορέντε, Μπέιλ (82’ Θεμπάγιος), Ασένσιο, Λούκας Βάσκεθ.

Επίσημη η παραμονή του Τσάβι στην Μπαρτσελόνα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Νάτοι, νάτοι οι Πρωταθλητές» - Η ατμόσφαιρα στην «OPAP Arena» κι η αποθέωση
Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι: Εκτός Χουάντσο και Μπάλντγουιν
Volley League: Μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών στον Ολυμπιακό από τη ΔΕΑΒ